Trwa ładowanie...
d45685c

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy głosowanie? Jarosław Kaczyński wskazuje datę

Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin wydali wspólne oświadczenie ws. wyborów prezydenckich. Liderzy Zjednoczonej Prawicy wskazali, że wybory prezydenckie powinny się odbyć 28 czerwca. Prezes PiS skrytykował również tych, którzy proponują zmiany terminu głosowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Oświadczenie liderów Zjednoczonej Prawicy
Wybory prezydenckie 2020. Oświadczenie liderów Zjednoczonej Prawicy (ons)
d45685c

Jarosław Kaczyński podkreślił, że wybory prezydenckie 2020 powinny zostać przeprowadzone 28 czerwca. - W dalszym ciągu niektórzy chcą odrzucić rozwiązania konstytucyjne - stwierdził prezes PiS, dodając, że "Ci, którzy to proponują sieją zamęt i za nic mają konstytucję".

- Nasze stanowisko jest jednoznaczne - wybory będą przeprowadzone. Jeżeli będą próby przeciwstawiania się temu, będziemy wykorzystywali wszystkie środki, jakie przynależą państwu, po to, żeby prawo zostało wykonane - oświadczył Jarosław Kaczyński.

Z kolei szef Porozumienia Jarosław Gowin powiedział, że dyskusja o ewentualnej zmianie terminu to efekt "wewnętrznych wojenek". - Chcę zaapelować do liderów opozycji, żeby przestali się ośmieszać - dodał. Z taką samą prośbą zwrócił się Zbigniew Ziobro. - Przeciąganie kampanii wyborczej nie służy Polakom, gospodarce - oświadczył polityk.

d45685c

Zobacz wideo: Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina

Po oświadczeniu wygłoszonym bez możliwości zadania pytań politykom pojawiają się pierwsze komentarze. "Niech PO-paprańcy i ich medialni PO-mocnicy wezmą sobie do głowy,że wybory prezydenckie będą w konstytucyjnym terminie czyli w czerwcu" - napisał europoseł Joachim Brudziński (pis. oryg. - przyp. red.)

Wybory prezydenckie 2020. Elżbieta Witek oskarża marszałka Senatu. Tomasz Grodzki odpowiada

Trwają prace nad ustawą umożliwiającą przeprowadzenie wyborów prezydenckich 2020. Elżbieta Witek zabrała głos, krytykując działania Senatu. - Chciałabym zaapelować do rozsądku senatorów - powiedziała marszałek Sejmu. Witek stwierdziła również, że Tomasz Grodzki ją "oszukał" w sprawie prac Senatu, które według niej są zbyt powolne.

Co na to Marszałek Senatu? - Jestem wychowany w polskiej tradycji, gdzie kobiety się bardzo szanuje, a szczególnie matki, i absolutnie ani nie miałem zamiaru, ani nie oszukałem marszałek Witek - mówił Tomasz Grodzki na antenie Polsat News.

d45685c

- Myślę, że pani marszałek Witek, jak i cały Sejm, powinni być wdzięczni Senatowi za to, że biorą się poważnie do pracy nad ustawą fundamentalną dla Polski, która znowu kolejny raz przemknęła przez Sejm w ciągu kilkunastu godzin. Tak się nie pracuje. Tak się nie tworzy legislacji - dodał marszałek Grodzki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45685c

Podziel się opinią

Share

d45685c

d45685c
Więcej tematów