Trwa ładowanie...
d23r843

Wybory prezydenckie 2020. Jak sprawdzić, gdzie głosować? Jak znaleźć lokal wyborczy?

Wybory prezydenckie 2020. Sprawdź, gdzie najłatwiej znaleźć twój lokal wyborczy, w którym możesz oddać głos w wyborach prezydenckich 2020.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie. Gdzie znaleźć lokal wyborczy?
Wybory prezydenckie. Gdzie znaleźć lokal wyborczy? (wp.pl)
d23r843

Wybory 2020. Jak znaleźć swój lokal wyborczy?

Podczas wyborów prezydenckich 2020 można głosować korespondencyjnie i tradycyjnie w lokalu wyborczym. Znalezienie właściwego lokalu wyborczego jest ważne. W wyborach 2020 można zagłosować lub przynieść kopertę zwrotną z głosowania korespondencyjnego tylko w miejscu zameldowania. Wyjątkiem są osoby, które złożyły wnioski o zmianę rejestru wyborców, spisu wyborców lub otrzymały zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem zameldowania.

Właściwy dla adresu zameldowania lokal wyborczy najłatwiej znaleźć przez stronę internetową wybory.gov.pl. W górnym menu należy wejść w zakładkę 'Wyszukiwarka obwodów'. Następnie w polu wyszukiwania wpisujemy swój adres zameldowania i otrzymujemy adres lokalu wyborczego, w którym możemy zagłosować na wyborach prezydenckich 2020 lub przynieść kopertę zwrotną z oddanym głosem (jeśli głosujemy korespondencyjnie).

d23r843

Na stronie wybory.gov.pl po wejściu w zakładkę 'Wyszukiwarka obwodów' można również ręcznie wyszukać odpowiedni lokal wyborczy. Wystarczy kliknąć odpowiednie części mapki lub tabeli (przypisane do danego województwa) po prawej stronie.

Lista lokali wyborczych w poszczególnych województwach:

Wybory prezydenckie 2020. Godziny otwarcia lokali wyborczych

Pierwsza tura wyborów prezydenckich 2020 odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Lokale wyborcze w całym kraju będą czynne od 7:00 do 21:00. W wyjątkowych sytuacjach PKW może zarządzić wydłużenie godzin pracy lokali wyborczych.

d23r843

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23r843

Podziel się opinią

Share

d23r843

d23r843
Więcej tematów