Trwa ładowanie...
d4meqna

Wybory parlamentarne: okręgi, listy, kandydaci do sejmu – Warszawa. Okręg wyborczy nr 20

Okręg wyborczy nr 20 zlokalizowany jest na terenie województwa mazowieckiego i ma swoją główną siedzibę w Warszawie. Swym zasięgiem obejmuje następujące powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński.

Share
d4meqna

W okręgu zarejestrowano 194 kandydatów na posłów. Spośród nich zostanie przydzielonych 12 mandatów zgodnie z zasadami systemu proporcjonalnego.

W poprzednich wyborach do Sejmu wyniki z okręgu nr 20 prezentowały się następująco:
2001: Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
2005: Prawo i Sprawiedliwość
2007: Platforma Obywatelska
2011: Platforma Obywatelska

Kandydaci do Sejmu 2015 z okręgu nr 20:

Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  1. Mariusz Błaszczak
  2. Andrzej Smirnow
  3. Jacek Sasin
  4. Anita Czerwińska
  5. Jan Szyszko
  6. Magdalena Merta
  7. Katarzyna Lubiak
  8. Krzysztof Kawęcki
  9. Wojciech Ołdakowski
  10. Piotr Uściński
  11. Ewa Borodzicz
  12. Mirosław Paciorek
  13. Anna Wieszczycka
  14. Edyta Żyła
  15. Andrzej Wróblewski
  16. Izabella Dziewiątkowska
  17. Piotr Wojciechowski
  18. Konrad Michalski
  19. Dariusz Wieteska
  20. Dariusz Nowak
  21. Danuta Tyniec
  22. Michał Kucharski
  23. Magdalena Beyer
  24. Maciej Pawlicki

Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

  1. Małgorzata Kidawa-Błońska
  2. Michał Kamiński
  3. Jadwiga Zakrzewska
  4. Jan Orgelbrand
  5. Alicja Olechowska
  6. Daniel Putkiewicz
  7. Kinga Gajewska
  8. Elżbieta Smolińska
  9. Bogumiła Więckowska
  10. Dariusz Dziekanowski
  11. Adam Łossan
  12. Jolanta Kaczorowska
  13. Karol Bielec
  14. Olga Wierzbicka
  15. Jacek Czarnowski
  16. Renata Nawotka
  17. Andrzej Zieliński
  18. Halina Bonecka
  19. Magdalena Jóźwiak-Kurpiewska
  20. Grażyna Olechowska-Mikulska
  21. Marek Kubicki
  22. Zdzisława Zielińska
  23. Aleksandra Śmietanka
  24. Jan Grabiec

Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem

  1. Justyna Samolińska
  2. Marcin Górski
  3. Monika Skowrońska
  4. Mateusz Stefanowski
  5. Ewelina Rąbkowska
  6. Maciej Rolecki
  7. Emilia Kijewska
  8. Dominik Tomaszewski
  9. Marta Paszkowska
  10. Marcin Wojtczuk
  11. Joanna Przygodzka
  12. Norbert Tomaszewski
  13. Ilona Dmowska-Wołoszyn

Lista nr 4: Komitet Wyboczy KORWiN

  1. Piotr Bryczkowski
  2. Adam Majcher
  3. Jan Komosa
  4. Jakub Bagiński
  5. Magdalena Piwnikiewicz
  6. Paweł Podleśny
  7. Gabriela Wodzyńska
  8. Jan Woźniak
  9. Mariusz Błażejewski
  10. Kacper Korwin-Mikke
  11. Milena Bochowicz
  12. Sławomir Guzik
  13. Konrad Reszczyk
  14. Robert Szymański
  15. Jarosław Korzynow
  16. Maryna Czerwińska
  17. Beata Smoszyńska
  18. Grażyna Świderska
  19. Ewa Kowarzyk
  20. Jacek Zieliński
  21. Krzysztof Mogilski
  22. Agnieszka Szonert
  23. Iwona Sosnowska
  24. Rafał Pazio

Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. Janusz Piechociński
  2. Bożena Żelazowska
  3. Artur Dębski
  4. Dorota Stalińska
  5. Radosław Rybicki
  6. Józef Zalewski
  7. Dariusz Grajda
  8. Sylwester Jagodziński
  9. Marek Wieżbicki
  10. Mirosław Pszonka
  11. Agnieszka Kuźmińska
  12. Marek Książek
  13. Przemysław Cichocki
  14. Magdalena Biernacka
  15. Paweł Bednarczyk
  16. Ilona Nasiadka
  17. Agnieszka Gryglas
  18. Emil Sawicki
  19. Adam Markuszewski
  20. Krzysztof Radkowski
  21. Magdalena Górska
  22. Jolanta Nowak
  23. Aleksandra Wojciechowska
  24. Erwina Ryś-Ferens

Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

  1. Wanda Nowicka
  2. Krzysztof Iszkowski
  3. Katarzyna Szostak
  4. Paweł Oleksiak
  5. Wiesława Churawska
  6. Zdzisław Litwińczuk
  7. Izabela Zygmunt
  8. Dariusz Wiśniewski
  9. Magdalena Nieckarz
  10. Wanda Majewska
  11. Filip Krakowiak
  12. Teresa Piwnik
  13. Jerzy Klucz
  14. Janina Mielczarek
  15. Marcin Księżak
  16. Beata Jeziorska
  17. Rafał Paszczuk
  18. Halina Łazowska
  19. Piotr Kruk
  20. Jolanta Zawadzka
  21. Mateusz Duda
  22. Kamila Urbańska
  23. Jan Górski

Lista nr 7: Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15”

  1. Stanisław Tyszka
  2. Czesław Przystawa
  3. Andrzej Anusz
  4. Paweł Kawarski
  5. Ewa Hetmanek
  6. Mariusz Słowik
  7. Piotr Cieszkowski
  8. Lucyna Wądołkowska
  9. Dominik Mazur
  10. Paweł Majewicz
  11. Piotr Bakun
  12. Agnieszka Trybuś
  13. Ewelina Kowalska
  14. Jerzy Caliński
  15. Bartłomiej Bolesta
  16. Anna Mikołajczyk
  17. Ewelina Guzek
  18. Milena Banach
  19. Grażyna Bogucka
  20. Piotr Filipek
  21. Dariusz Petryka
  22. Łukasz Jończyk
d4meqna

Lista nr 8: Komitet Wyborczy [Nowoczesna](https://wiadomosci.wp.pl/nowoczesna-6032709991109761c) Ryszarda Petru

  1. Kamila Gasiuk-Pihowicz
  2. Piotr Kandyba
  3. Joanna Staniszkis
  4. Agnieszka Rynecka
  5. Wiesław Getter-Bąk
  6. Renata Gut
  7. Cezary Pietruch
  8. Zbigniew Małecki
  9. Małgorzata Kossut
  10. Zbigniew Piśniak
  11. Henryk Kułakowski
  12. Dorota Sulima
  13. Małgorzata Łukaszewicz
  14. Przemysław Iskrzak
  15. Aleksandra bednarek
  16. Wojciech Mincewicz
  17. Katarzyna Misztela
  18. Maciej Lipiński
  19. Błażej Banasik
  20. Monika Botfińska
  21. Dariusz Pelc
  22. Mariusz Chrapiński
  23. Bożena Dancewicz
  24. Andrzej Wysoczański

Lista nr 10: Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi

  1. Mateusz Młynarczyk
  2. Rafał Bembas
  3. Robert Stępień
  4. Bartłomiej Kostka
  5. Daniel Zalewski
  6. Joanna Glinicka
  7. Małgorzata Chojnacka
  8. Monika Świadek
  9. Gabriela Miernowska
  10. Michał Knecht
  11. Katarzyna Matusiewicz
  12. Justyna Niezgoda
  13. Adrian Kuczyński
  14. Marcin Kuczyński
  15. Patrycja Bąk
  16. Magdalena Bembas
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4meqna

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4meqna
d4meqna
Więcej tematów