Trwa ładowanie...
d4meogw

Wybory parlamentarne: okręgi, listy, kandydaci do sejmu – Szczecin

Okręg wyborczy nr 41 znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a jego główna siedziba mieści się w Szczecinie. W obrębie okręgu znajdują się dwa miasta na prawach powiatu – Szczecin i Świnoujście – oraz powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki i stargradzki.

Share
d4meogw

Z okręgu startuje do Sejmu 183 kandydatów. 25 października powalczą oni o 12 mandatów poselskich.

W poprzednich wyborach parlamentarnych w okręgu nr 41 trzykrotnie wygrywał komitet Platformy Obywatelskiej. Ugrupowanie to cieszyło się największym poparciem kolejno w roku 2005, 2007 i 2011. Raz natomiast wybory wygrała koalizcja SLD-UP (2001).

Kandydaci do Sejmu z okręgu wyborczego nr 41:

Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  1. Joachim Brudziński
  2. Leszek Dobrzyński
  3. Artur Szałabawka
  4. Michał Jach
  5. Halina Szymańska
  6. Krysztof Zaremba
  7. Rafał Mucha
  8. Agnieszta Stój
  9. Mariusz Różycki
  10. Magdalena Zarębska-Kulesza
  11. Grzegorz Burcza
  12. Maria Brzozowska
  13. Justyna Łyjak
  14. Tadeusz Jakubowski
  15. Wanda Mazur
  16. Anna Królikowska
  17. Agnieszka Przybylska
  18. Magdalena Grabowska-Jóźwiak
  19. Zbigniew Bogucki
  20. Agnieszka Kurzawa 21.Aleksandra Muszyńska
  21. Andrzej Strzeboński
  22. Jolanta Kawszyn
  23. Włodzimierz Kotuniak

Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

  1. Norbert Obrycki
  2. Sławomir Nitras
  3. Magdalena Kochan
  4. Renata Zaremba
  5. Zofia Ławrynowicz
  6. Arkadiusz Litwiński
  7. Konstanty Oświęcimski
  8. Arkadiusz Marchewka
  9. Ewa Żmuda-Trzebiatowska
  10. Joanna Żurowska
  11. Mariusz Adamski
  12. Beata Kiryluk
  13. Maria Żurkowska-Mróz
  14. Wiktor Tołoczko
  15. Józef Drozdowski
  16. Elżbieta Jabłońska
  17. Marcin Wojciechowski
  18. Antoni Michnowicz
  19. Jarosław Rębiasz
  20. Adam Fedeńczak
  21. Jarosław Przygoda
  22. Piotr Rębacz
  23. Urszula Pańka
  24. Bartosz Arłukowicz

Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem

  1. Maciej Dżus
  2. Maria Serafinowicz
  3. Stanisław Matusewicz
  4. Dorota Sanecka
  5. Norbert Litwicki
  6. Ewa Dąbrowska
  7. Zlatko Gogarowski
  8. Elżbieta Dymitriadis
  9. Michał Sokolski
  10. Julita Zielińska
  11. Miron Zblewski
  12. Anna Różańska
  13. Marek Odorowski
  14. Jaśmina Różańska
  15. Łukasz Sadłowski

Lista nr 4: Komitet Wyborczy KORWiN

  1. Paweł Szut
  2. Wacław Klukowski
  3. Agnieszka Podgórska
  4. Piotr Kasprzak
  5. Katarzyna Radziszewska
  6. Ludwik Weber
  7. Julia Serafinowska
  8. Marek Chmielewski
  9. Rafał Galewski
  10. Marek Zakrzewski
  11. Radosław Juszczyszyn
  12. Magda Chudzik
  13. Agata Skotnicka
  14. Marek Kafarski
  15. Andrzej Białokoz
  16. Jacek Jędrzejko
  17. Alicja Dębowska
  18. Jakub Prusko
  19. Anna Kwiecień
  20. Mateusz Jończyk
  21. Katarzyna Korcaba
  22. Krzzysztof Jurewicz
  23. Korynna Korwin-Mikke
  24. Jan Gładkow

Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. Jarosław Rzepa
  2. Zygmunt Dziewguć
  3. Olgierd Kustosz
  4. Tadeusz Jarzębak
  5. Stanisława Bodnar
  6. Dorota Korczyńska
  7. Arkadiusz Janowicz
  8. Paweł Marek
  9. Jan Kozak
  10. Ewa Deląg
  11. Mieczysław Sypień
  12. Kazimierz Lipiński
  13. Marek Synowiecki
  14. Dorota Ekiert
  15. Bohdan Roszkowski
  16. Elżbieta Ziółkowska
  17. Justyna Jakubowicz
  18. Joanna Stasiak
  19. Lilia Ławicka
  20. Andrzej Durka
  21. Anna Nowak
  22. Anna Matuszewska
  23. Eugeniusz Jasiewicz
  24. Damian Simiński

Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

  1. Adam Ostolski
  2. Dariusz Wieczorek
  3. Marcin Sampławski
  4. Bogusława Reszko-Szydłowska
  5. Amadou Sy
  6. Jarosław Włodarczyk
  7. Ewa Koś
  8. Kazimierz Lembas
  9. Maria Świerczek
  10. Hanna Byrczak
  11. Ewa Syrenicz-Tryburska
  12. Andrzej Giza
  13. Monika Blumensztejn-Czerwińska
  14. Sasza Kordzielewski
  15. Magdalena Obuchowicz
  16. Bogdan Szepiłło
  17. Barbara Zborowska
  18. Tomasz Kowalczyk
  19. Ewa Sobierajska
  20. Hubert Lechowski
  21. Elżbieta Sucharzewska
  22. Magdalena Mangold
  23. Małgorzata Śmigielska- Matulaniec
  24. Dawid Krystek

Lista nr 7: Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15”

  1. Sylwester Chruszcz
  2. Dawid Wojton
  3. Stanisław Nowopolski
  4. Mariusz Kuchta
  5. Emilia Lechowicz
  6. Zbigniew Kasiarz
  7. Adrian Wychowański
  8. Piotr Zarzycki
  9. Małgorzata Faryniarz
  10. Mariusz Czarnecki
  11. Celina Rudzka
  12. Helena Idzior
  13. Sławomir Baciocha
  14. Marcin Sajniak
  15. Julia Stankiewicz
  16. Anna Kiezik
  17. Józef Lewandowski
  18. Małgorzata Zasada
  19. Marta Wiśniewska
  20. Grzegorz Gierek
  21. Małgorzata Markowska
  22. Grzegorz Dybczak
  23. Andrzej Bugajski
  24. Paweł Słomski
d4meogw

Lista nr 8: Komitet Wyborczy [Nowoczesna](https://wiadomosci.wp.pl/nowoczesna-6032709991109761c) Ryszarda Petru

  1. Piotr Misiło
  2. Zbigniew Paszkowski
  3. Dorota Subicka-Bednarczyk
  4. Katarzyna Dziurdzikowska
  5. Karolina Beyer
  6. Rafał Zahorski
  7. Dorota Konkolewska
  8. Piotr Ćwikła
  9. Camilla Pustułka
  10. Marcin Wójtowicz
  11. Przemysław Słowik
  12. Karolina Czyżewska
  13. Łukasz Jakacki
  14. Adam Osenkowski
  15. Agnieszka Wersocka
  16. Robert Merecz
  17. Mirosław Jońca
  18. Ewa Cieślik
  19. Mirosław Szcześniak
  20. Katarzyna Pietrukowska
  21. Remigiusz Bęben
  22. Anna Franecka
  23. Marcin Gręblicki
  24. Piotr Kozłowski
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4meogw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4meogw
d4meogw
Więcej tematów