Trwa ładowanie...
d43v45e

Wybory parlamentarne: okręgi, listy, kandydaci do sejmu – Konin

Okręg wyborczy nr 37 znajduje się w województwie wielkopolskim i ma swoją główną siedzibę w Koninie. Jego zasięg obejmuje jedno miasto na prawach powiatu – Konin – oraz wszystkie miejscowości z powiatów: gnieźnieńskiego, kolskiego, konińskiego, słupeckiego, średzkiego, śremskiego, tureckiego i wrzesińskiego.

Share
d43v45e

Z okręgu do Sejmu startuje 135 kandydatów. Mandat poselski otrzyma (zgodnie z zasadami ordynacji proporcjonalnej) 9 z nich.

W poprzednich wyborach do Sejmu wyniki z tego okręgu prezentowały się następująco:
2001: Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
2005: Samoobrona RP
2007: Platforma Obywatelska
2011: Platforma Obywatelska
Kandydaci do Sejmu z okręgu wyborczego nr 37:

Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  1. Witold Czarnecki
  2. Agnieszka Mirecka-Katulska
  3. Zofia Itman
  4. Zbigniew Dolata
  5. Ryszard Bartosik
  6. Waldemar Marciniak
  7. Leszek Galemba
  8. Maryla Stolarek
  9. Małgorzata Cichacka
  10. Krzysztof Ostrowski
  11. Mateusz Czaplicki
  12. Monika Twardowska
  13. Anna Woźniak
  14. Maciej Czaja
  15. Jacek Szczepankiewicz
  16. Robert Popkowski
  17. Halina Musiałek
  18. Wojciech Zailer

Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

  1. Paweł Arndt
  2. Tomasz Nowak
  3. Maria Bychawska
  4. Donata Hedrych
  5. Krzysztof Mazurkiewicz
  6. Jadwiga Wieland
  7. Sławomir Prentczyński
  8. Piotr Kowalski
  9. Urszula Maciaszek
  10. Krystyna Żok
  11. Artur Mokracki
  12. Paulina Grabowska
  13. Krzysztof Skrzypczak
  14. Arkadiusz Tomaszewski
  15. Żanetta Matlewska
  16. Andrzej Paczkowski
  17. Anna Jung
  18. Dariusz Młynarczyk

Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem

  1. Małgorzata Adamczyk
  2. Dawid Majewski
  3. Paulina Nowak
  4. Krzysztof Wojczewski
  5. Agnieszka Frankowska
  6. Marcin Jacuszczak
  7. Marta Frankowska
  8. Grzegorz Krystek
  9. Monika Gaj
  10. Tomasz Darul

Lista nr 4: Komitet Wyborczy KORWiN

  1. Przemysław Piasta
  2. Przemysław Dudek
  3. Piotr Bukowiecki
  4. Kamil Czeladziński
  5. Przemysław Gronek
  6. Marzena Pałasz
  7. Monika Hoffman
  8. Maciej Filipiak
  9. Arletta Szaniawska
  10. Jerzy Graliński
  11. Eryk Koreniewski
  12. Renata Bielecka
  13. Łukasz Kominiarek
  14. Aneta Marciniak
  15. Agata Rychterowicz
  16. Piotr Koszter
  17. Inez Szymańska
  18. Justyna Rogacka

Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. Eugeniusz Grzeszczak
  2. Marosława Kaźmierczak
  3. Marek Tomicki
  4. Władysław Kocaj
  5. Tadeusz Gebler
  6. Jerzy Berlik
  7. Urszula Remisz
  8. Krzysztof Dtrużyński
  9. Zofia Bielecka
  10. Teodor Stępa
  11. Ewa Sobczak
  12. Przemysław Szafran
  13. Hubert Tomaszewski
  14. Elżbieta Kordylewska
  15. Zofia Gruszczyńska
  16. Maciej Gomulski
  17. Sylwia Smolarek
  18. Andżelika Chojnacka

Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

  1. Tadeusz Tomaszewski
  2. Jacek Kwiatkowski
  3. Kazimierz Pałasz
  4. Ryszard Nawrocki
  5. Elżbieta Streker-Dembińska
  6. Karol Kujawa
  7. Piotr Skrzypniak
  8. Rafał Pera
  9. Mirosława Stępień
  10. Jan Lubas
  11. Jadwiga Jaroniewska
  12. Mirosława Wieczorkiewicz
  13. Marcin Jagodziński
  14. Eleonora Matuszewska
  15. Agnieszka Frąckowiak
  16. Eleonora Mądra
  17. Adrian Król
  18. Marian Marczewski

Lista nr 7: Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15”

  1. Bartosz Jóźwiak
  2. Sławomir Przekaza
  3. Michał Kotlarski
  4. Urszula Rewers-Łechtańska
  5. Karolina Piasecka
  6. Anna Pietrzak
  7. Małgorzata Wojciechowska
  8. Jakub Pera
  9. Małgorzata Wagner
  10. Elżbieta Biskup-Kałwak
  11. Aleksandra Galor
  12. Bogusław Potocki
  13. Mariusz Ćwikliński
  14. Ilona Jagielska
  15. Jan Dębiec
  16. Natalia Jabłońska
  17. Jerzy Leśniewski
d43v45e

Lista nr 8: Komitet Wyborczy [Nowoczesna](https://wiadomosci.wp.pl/nowoczesna-6032709991109761c) Ryszarda Petru

  1. Paulina Henning-Kloska
  2. Dariusz Kałużny
  3. Ernest Iwańczuk
  4. Marcin Chwałczyński
  5. Krzysztof Lewicki
  6. Przemysław Niezbecki
  7. Artur Przyszło
  8. Hanna Kmieciak
  9. Monika Kosińska
  10. Jarosław Ignasiak
  11. Magdalena Sekulska
  12. Emilia Wasielewska
  13. Łukasz Muciok
  14. Leszek Drążkiewicz
  15. Magdalena Sobisiak
  16. Lilianna Szwarc
  17. Lucyna Dutkiewicz-Bzowa
  18. Marek Gola
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d43v45e

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43v45e
d43v45e
Więcej tematów