Trwa ładowanie...
d17461f

Wybory parlamentarne: okręgi, listy, kandydaci do sejmu – Bydgoszcz

Okręg wyborczy nr 4 znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim i ma swoją siedzibę w Bydgoszczy. W jego skład wchodzi Bydgoszcz (jako miasto na prawach powiatu) oraz miejscowości znajdujące się w powiatach: bydgoskim, inowrocławskim, mogileńskim, nakielskim, sępoleńskim, świeckim, tucholskim i żnińskim.

Share
d17461f

W nadchodzących wyborach do Sejmu w okręgu nr 4 wystartuje 191 kandydatów na posłów. Powalczą oni o 12 mandatów, które przydzielone zostaną zgodnie z zasadami systemu proporcjonalnego.

W poprzednich wyborach do Sejmu wyniki z tego okręgu prezentowały się następująco:
2001: Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
2005: Prawo i Sprawiedliwość
2007: Platforma Obywatelska
2011: Platforma Obywatelska

Kandydaci do Sejmu z okręgu wyborczego nr 4:

Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  1. Tomasz Latos
  2. Piotr Król
  3. Bartosz Kownacki
  4. Elżbieta Kozanecka
  5. Andrzej Walkowiak
  6. Edmund Mikołajczak
  7. Łukasz Schreiber
  8. Maciej Szota
  9. Silvana Oczkowska
  10. Grażyna Szabelska
  11. Bartosz Bembnista
  12. Wojciech Niemczyk
  13. Elżbieta Wysocka
  14. Marek Kiełpiński
  15. Honorata Züger
  16. Józef Znamirowski
  17. Magdalena Siwak
  18. Iwona Stachel
  19. Leszek Kaczyński
  20. Anna-Maria Szymańska
  21. Jerzy Łaganowski
  22. Maciej Różycki
  23. Agnieszka Nowacka
  24. Marek Witkowski

Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

  1. Zbigniew Pawłowicz
  2. Teresa Piotrowska
  3. Paweł Olszewski
  4. Krzysztof Brejza
  5. Iwona Kozłowska
  6. Grażyna Ciemniak
  7. Łukasz Krupa
  8. Aleksandra Nowakowska
  9. Adam Gatner
  10. Halina Janowska-Giłka
  11. Elżbieta Rusielewicz
  12. Bartosz Nowacki
  13. Wojciech Bethke
  14. Marek Sobczak
  15. Maria Wróbel
  16. Grzegorz Gaca
  17. Marek Staszczyk
  18. Edward Hartwich
  19. Paulina Popa
  20. Daniel Szłapiński
  21. Michał Wąsowicz
  22. Paulina Gatza
  23. Dominik Malicki
  24. Robert Sycz

Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem

  1. Bartosz Nowaczyk
  2. Karolina Żakowicz
  3. Michał Świtalski
  4. Ewa Kieferling
  5. Michał Mierzwa
  6. Paulina Brzoza
  7. Michał Musielak
  8. Bogumiła Mierzwa
  9. Paweł Bytner
  10. Wanda Cacha
  11. Damian Rzadkiewicz
  12. Julia Wojciechowska
  13. Paweł Gajda

Lista nr 4: Komitet Wyborczy KORWiN

  1. Marcin Sypniewski
  2. Robert Bocian
  3. Marcin Pilarski
  4. Dominik Kalinowski
  5. Seweryn Stadnicki
  6. Łukasz Pietrzak
  7. Dorota Paprzycka
  8. Andrzej Ignatowicz
  9. Dorota Rutkowska-Spicera
  10. Alicja Trojan
  11. Krzysztof Spinek
  12. Paweł Jasiński
  13. Dorota Andruszkiewicz
  14. Adrian Treder
  15. Kamil Politowicz
  16. Maciej Grzesiński
  17. Michał Woliński
  18. Dorota Wiśniewska-Ludwig
  19. Patrycja Nowicka
  20. Natalia Tyrańska
  21. Marta Pawłowska
  22. Aleksandra Ogrodowska-Sajna
  23. Krzysztof Pastuszka
  24. Paweł Głuszkowski

Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. Eugeniusz Kłopotek
  2. Ewa Mes
  3. Dariusz Kurzawa
  4. Marek Domżała
  5. Zofia Kozłowska
  6. Ewa Czapiewska-Siekiera
  7. Tadeusz Zaborowski
  8. Franciszek Koszowski
  9. Ewa Ankiewicz-Jasińska
  10. Katarzyna Sadowska
  11. Teresa Listewnik
  12. Aleksandra Szubarga-Dworek
  13. Andrzej Sieradzki
  14. Aleksandra Stanek
  15. Anna Wolender
  16. Zbigniew Kapusta
  17. Małgorzata Wajer
  18. Elżbieta Zakryś
  19. Adam Oler
  20. Stanisław Buś
  21. Bogdan Januszewski
  22. Joanna Grzanka-Bogatek
  23. Paweł Sankowski
  24. Eligiusz Patalas

Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

  1. Krzysztof Gawkowski
  2. Anna Mackiewicz
  3. Piotr Hemmerling
  4. Mateusz Nesterok
  5. Włodzimierz Figas
  6. Tomasz Krzesiński
  7. Wiesław Menard
  8. Tomasz Majewski
  9. Kamil Patalon
  10. Beata Krajewska
  11. Aleksandra Sobańska
  12. Edyta Szulc
  13. Mariola Mosiądz-Śmigiel
  14. Sebastian Grochowalski
  15. Elżbieta Kamińska-Zielińska
  16. Anna Ludwisiak-Kawecka
  17. Waldemar Kubiak
  18. Magdalena Górecka
  19. Hanna Rydzik
  20. Wioletta Nowacka
  21. Wiesława Arent
  22. Jerzy Kołomyjec
  23. Józef Frontczak
  24. Arkadiusz Trojanowski

Lista nr 7: Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15”

  1. Paweł Skutecki
  2. Piotr Najzer
  3. Sebastian Kołacki
  4. Luiza Kubacka
  5. Marek Browiński
  6. Tomasz Bracka
  7. Maja Kurlandt-Oświecińska
  8. Wojciech Dworzecki
  9. Tomasz Milewski
  10. Krzysztof Rydzkowski
  11. Dawid Mielczarski
  12. Teresa Woźniak
  13. Renata Włazik
  14. Marek Lewandowski
  15. Teresa Doczekalska
  16. Agnieszka Bykowska
  17. Lilia Szpojda
  18. Jerzy Woźniak
  19. Weronika Szendel
  20. Karol Czerkawski
d17461f

Lista nr 8: Komitet Wyborczy [Nowoczesna](https://wiadomosci.wp.pl/nowoczesna-6032709991109761c) Ryszarda Petru

  1. Michał Stasiński
  2. Joanna Czerska-Thomas
  3. Małgorzata Głogowska
  4. Piotr Jurkowski
  5. Małgorzata Piotrowska-Skrzypek
  6. Tomasz Jutrowski
  7. Maciej Zieliński
  8. Martyna Specjał
  9. Michał Grzybowski
  10. Joanna Poziemska
  11. Jarosław Kubiak
  12. Jolanta Powierska-Czarny
  13. Rafał Minichowski
  14. Ewa Lichocka-Koziatek
  15. Izabela Domaśka
  16. Ilona Batog
  17. Jakub Morkowski
  18. Małgorzata Kozera
  19. Radosław Beer
  20. Marta Korsak
  21. Agnieszka Skrzypczyk
  22. Marzena Urbaniak
  23. Szymon Pankanin
  24. Sebastian Brusik

Lista nr 10: Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi

  1. Leszek Posłuszny
  2. Marcin Cymbaluk
  3. Patryk Kempiński
  4. Kamila Bejenka
  5. Bartosz Gralla
  6. Anna Adamska
  7. Magdalena Bruska
  8. Marcin Rożanowski
  9. Żaneta Krzemińska
  10. Magdalena Chrzaniuk
  11. Dariusz Bąk
  12. Remigiusz Rodźko
  13. Filip Betlejewski
  14. Paweł Kaczmarek
d17461f

Podziel się opinią

Share
d17461f
d17461f
Więcej tematów