ycipk-4bju74

Wybory parlamentarne 2019. Są kłopoty z dopisaniem do spisu wyborców

Internauci alarmują, że nie mogą się dopisać do spisu wyborców. Od godziny 22.00 w piątek niedostępny jest system ePUAP i witryna internetowa obywatel.gov.pl. Zaplanowana przerwa serwisowa potrwa dłużej niż przewidywano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Tylko do wtorku można dopisać się do spisu wyborców
Wybory parlamentarne 2019. Tylko do wtorku można dopisać się do spisu wyborców (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
ycipk-4bju74

"Serwis ePUAP nie działa, a jest to jeden z najprostszych sposobów na uzyskanie zaświadczenia umożliwiającego głosowanie poza swoim miejscem zamieszkania. Na parę dni przed wyborami sytuacja co najmniej dziwna, a już na pewno niedopuszczalna" - napisał do TVN24 Bis jeden z internautów.

Faktycznie, Centralny Ośrodek Informatyki informował w piątek, że platforma ePUAP będzie niedostępna w nocy z piątku na sobotę.

"Uwaga! Dziś od godziny 22:00 do jutra do godziny 5:00 będziemy prowadzić planowe prace serwisowe. Wiążą się one z niedostępnością systemów takich jak Pz.gov.pl, Epuap.gov.pl czy Obywatel.gov.pl. Przepraszamy za utrudnienia z tym związane" - napisał COI na Twitterze.

ycipk-4bju74

Przerwa będzie dłuższa

W sobotę rano na stronie ePUAP pojawiła się informacja o wydłużeniu przerwy serwisowej. System ma być ponownie dostępny po godz. 13.00. Taki sam komunikat pojawił się na stronie obywatel.gov.pl.

Tylko do wtorku 8 października można dopisywać się do spisu wyborców w Polsce. Dotyczy to osób, które w dniu wyborów będą przebywali poza miejscem stałego zamieszkania. Wybory do parlamentu odbędą się w niedzielę 13 października.

ycipk-4bju74

Wniosek składa się w urzędzie gminy, na terenie której zamierzamy głosować. Do spisu wyborców można się też dopisać przez internet. Trzeba mieć jednak profil zaufany i konto na ePUAP. To ogólnopolska platforma teleinformatyczna, która umożliwia komunikację obywateli z urzędami.

Źródło: tvn24bis.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4bju74
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4bju74

ycipk-4bju74
ycipk-4bju74