Trwa ładowanie...
d3zq3y8

Wybory parlamentarne 2019. PiS żegna senatora. Aleksander Bobko nie startuje

Senator klubu PiS Aleksander Bobko nie będzie ponownie ubiegał się o mandat. Władze partii cofnęły mu poparcie. Polityk znany jest z wygłaszania opinii, które stały w sprzeczności z oficjalną linią ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Bobko, senator klubu PiS
Aleksander Bobko, senator klubu PiS (Agencja Gazeta, Fot: Patryk Ogorzałek)
d3zq3y8

"Z powodu wycofania rekomendacji ze strony władz PiS nie będę się ubiegał o odnowienie mandatu Senatora RP" - napisał w mediach społecznościowych prof. Aleksander Bobko.

Senator podziękował również za wsparcie i współpracę mieszkańcom swojego okręgu wyborczego na Podkarpaciu.

Bobko nie wyjaśnił, w jakich okolicznościach został poinformowany o decyzji władz Prawa i Sprawiedliwości ws. wycofania rekomendacji. W oświadczeniu na swojej stronie internetowej senator dodał tylko, że "pomimo realnych szans na osiągnięcie sukcesu" nie będzie ubiegał się o miejsce w Senacie jako kandydat niezależny.

d3zq3y8

Film Patryka Vegi uderzy w PiS. Radosław Fogiel ma hipotezę

"Rezygnuję z takiej możliwości powodowany poczuciem lojalności do ugrupowania, w ramach którego pracowałem przez ostatnie cztery lata" - napisał senatorem z okręgu obejmującego Rzeszów oraz powiaty rzeszowski i łańcucki.

Prof. Aleksander Bobko jest bezpartyjny, ale należy do klubu PiS. Choć w latach 2015-2018 był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego, to znany jest z zajmowania stanowisk, które nie są zgodne z wytycznymi partii.

d3zq3y8

Złamał również partyjną dyscyplinę podczas głosowań nad ustawą o Sądzie Najwyższym i o obniżeniu uposażenia senatorom. Bobko stanowczo opowiedział się także za ujawnieniem listy poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa.

Jak sprawę komentuje PiS?

- Z tego co wiem, to pan senator sam zrezygnował z kandydowania. Nic mi nie wiadomo, że PiS nie udzielił mu rekomendacji. Uważam, że ten temat jest już zamknięty - mówi "Gazecie Wyborczej", również pochodzący z Podkarpacia, Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zq3y8

Podziel się opinią

Share

d3zq3y8

d3zq3y8
Więcej tematów