Trwa ładowanie...
d9x36e9

Wybory parlamentarne 2019. Paweł Kukiz o koalicjach po wyborach

Wybory parlamentarne w niedzielę, a już padają pytania o to, co stanie się po ogłoszeniu wyników. - Nie wejdę w koalicję z PiS, bo oni nie zaakceptują naszych postulatów - mówi Paweł Kukiz. Apeluje też do lidera PO Grzegorza Schetyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Paweł Kukiz o możliwych koalicjach
Wybory parlamentarne 2019. Paweł Kukiz o możliwych koalicjach (East News, Fot: SZYMON STARNAWSKI/POLSKA PRESS)
d9x36e9

Paweł Kukiz o możliwe koalicje po wyborach pytany był na antenie TVN24. - PiS nie spełni naszych postulatów - jestem o tym przekonany (...) Rozmawiałem z nimi przecz cztery lata - mówił jeden z liderów PSL-Koalicja Polska.

- Cztery lata przekonywałem do potrzeby zmiany ordynacji wyborczej. Nie chcą tego, więc jakikolwiek sojusz z PiS odpada - stwierdził Kukiz. Dodał, że głosowanie na PSL-Koalicję Polską to decyzja, czy wybiera się na demokrację czy dyktaturę PiS.

- Nie mylmy koalicji z porozumieniem. Nigdy nie chciałem, nie miałem aspiracji żeby rządzić, bo się na tym nie znam. Z całą pewnością PSL chce rządzić, ale wpisali postulaty do swojego programu, które mnie interesują. Postulaty zmieniające ustrój państwa i budujące w Polsce demokrację i kończące z systemem autorytarnym - przekonywał.

d9x36e9

Zobacz też: Politycy pokazują się ze Stanisławem Gawłowskim. Publicyści się dziwią

Kukiz stwierdził także, że nie podoba mu się pomysł szerokiej koalicji rządowej "wszyscy przeciwko PiS". - Koalicja "wszyscy przeciw postkomunistycznemu ustrojowi" tak. Tu nie chodzi o konkretne partie, ale sytuację, w której wódz i szef partii decyduje o wszystkim - mówił.

d9x36e9

Paweł Kukiz zwrócił się również do lidera PO Grzegorza Schetyny. - Jeśli osiągniesz marny wynik i przestaniesz być szefem PO, to ja obiecuję, że nie wejdę w koalicję z PiS - powiedział. - Przeraża mnie taka sytuacja, że ta Platforma ma tak marne poparcie, że właściwie jest małe prawdopodobieństwo, by w jakikolwiek sposób liczyła się w tej grze o władzę - komentował sytuację w opozycji.

- Może pan zagwarantować, że nie odejdą od pana nowi posłowie do PiS? - dopytywał o powyborcze scenariusze prowadzący rozmowę Konrad Piasecki. - Taki właśnie niestety jest system - odpowiedział Kukiz, przyznając, że nie może złożyć takich gwarancji. Przypomniał też nazwiska działaczy PO oraz posłów PSL, którzy przeszli do PiS.

Paweł Kukiz: tylko Neumann dał się nagrać

Komentując sprawy Mariana Banasia i Sławomira Neumanna, lider Kukiz'15 zwrócił uwagę, że nieprawidłowości dotyczą wszystkich partii.

d9x36e9

- W sprawie Mariana Banasia zawiodło państwo. Nie wierzę jednak, że służby nie wiedziały o kamienicy prezesa NIK. (...) To co powiedział Sławomir Neumann, że każdy członek partii jest chroniony, dotyczy każdego ugrupowania. Tylko Neumann dał się nagrać - mówił.

Kukiz stwierdził również, że Centralne Biuro Antykorupcyjne powinno zająć się finansowaniem kampanii wyborczej PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9x36e9

d9x36e9

Podziel się opinią

Share
d9x36e9
d9x36e9
Więcej tematów