Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania na Facebooku. Wspominał ojca

Wybory parlamentarne 2019. Ostatni dzień kampanii wyborczej premier Mateusz Morawiecki kończył agitacją w internecie. Odpowiadał na pytania internautów na Facebooku.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania na Facebooku. Wspominał ojca
Źródło: Facebook.com
d2dx7x6

Premier Mateusz Morawiecki odpowiadać miał na pytania internautów na Facebooku od godz. 20. Transmisja na żywo opóźniła się prawdopodobnie z powodu wcześniejszego wywiadu telewizyjnego. Sztab wyborczy Morawieckiego zbierał pytania przez cały dzień, zastrzegając, że odpowiedzi doczekają się te najciekawsze.

Ostatecznie premier zaczął swoje spotkanie z internautami z półgodzinnym opóźnieniem. Pytania czytał z tabletu, a towarzyszył mu rzecznik rządu Piotr Mueller. Spotkanie z internautami trwało ponad 1,5 godziny.

- Ojca bardzo kochałem i kocham. Utkwiło mi w pamięci wiele rzeczy, ale najbardziej partie szachowe z ojcem, który był mistrzem akademickim. Obiecał mi nawet kupno konia za jedną z wygranych - mówił premier, pytany o wspomnienia dotyczące zmarłego Kornela Morawieckiego.

Premier mówił również o tym, że po brexicie "w Polsce czekamy na każdego". Odnosił się również do problemów Śląska, z którego kandyduje.

d2dx7x6

- Prowadzimy program dla Śląska i rozwijamy infrastrukturę transportową - powiedział premier. Zapowiadał zwiększanie udogodnień dla niepełnosprawnych we wszystkich regionach.

Mateusz Morawiecki wyjaśniał również, jak będą wyglądały zaplanowane zakupy sprzętu dla armii. Krytykował firmy za ucieczki do rajów podatkowych.

Mateusz Morawiecki. Gitara, pierwsza randka i "Dziki"

Padło też pytanie o umiejętność gry na gitarze. - Wszystko bym zagrał. Oczywiście nie tak, jak Santana - odpowiedział Mateusz Morawiecki. W innej odpowiedzi wspierał kandydata PiS z Wałbrzycha Michała Dworczyka. - Nie tylko skoki spadochronowe. On jest bardzo skuteczny. Swoją drogą: kiedyś proponowano mi skok na bungee, ale zrezygnowałem - mówił.

Pytania dotyczyły również małżeństwa i pierwszej randki, która - jak się okazało - miała miejsce prawie 40 lat temu i było to wyjście do kina. Premier mówił też, że lubi regionalne piwa i nalewki, ale nie pije alkoholu w sierpniu (to ogłoszony przez Kościół katolicki miesiąc trzeźwości).

d2dx7x6

Pytany o ulubione miejsce wypoczynku w Polsce, wymienił niemal wszystkie regiony znane z atrakcji. - Miałem ksywkę "Dziki" - zdradził, odpowiadając internaucie, który był ciekawy przezwiska szefa rządu z młodości.

Wybory parlamentarne. "Święto demokracji"

Wcześniej szef rządu udzielił ostatniego przed ciszą wyborczą wywiadu telewizyjnego. - Wysoka frekwencja, która się szykuje, jest świętem demokracji - powiedział premier Mateusz Morawiecki na antenie Polsat News.

Ostatni dzień kampanii - piątek - premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wcześnie rano na Śląsku, później był w Opatowie i Lublinie, a wieczorem w Chełmie.

Wybory parlamentarne 2019

W niedzielnych wyborach parlamentarnych wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. Łącznie o mandat w Sejmie ubiega się 5,1 tys. kandydatów. To średnio 11 osób walczących o jeden mandat poselski.

d2dx7x6

W wyborach do Senatu zarejestrowano 278 kandydatów. W tym przypadku średnio o jeden mandat walczy trzech kandydatów.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dx7x6

Podziel się opinią

Share
d2dx7x6
d2dx7x6
Więcej tematów