Trwa ładowanie...
d198m6v

Wybory parlamentarne 2019. Będzie kolejna debata. KO rozważa wystawienie Kidawy, PiS niezadowolone z Sasina

Debata w TVP nie jest ostatnią przed 13 października. Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna debata z udziałem pięciu komitetów wyborczych. Zorganizuje ją telewizja TVN, która ma "naciskać", by Koalicję Obywatelską reprezentowała Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka KO na premiera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Debata wyborcza w TVP.
Wybory parlamentarne 2019. Debata wyborcza w TVP. (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d198m6v

To będzie kolejna szansa dla opozycji, by jeszcze bardziej zmobilizować wyborców do pójścia na wybory.

CZYTAJ TEŻ: Debata wyborcza w TVP. Kandydaci zaprezentowali swoją wizję Polski

Nasze informacje odnośnie do planowej debaty potwierdził lider Wiosny Robert Biedroń. W rozmowie z WP polityk przyznaje, że w debacie TVN Lewicę reprezentować będzie Adrian Zandberg, lider partii Razem.

d198m6v

Debata w TVP to nie koniec. Będzie kolejna. Biedroń zdradza szczegóły

Pytany przez nas Borys Budka (PO) – uznany przez wielu za zwycięzcę wtorkowego starcia w telewizji publicznej – nie jest w stanie dziś poinformować, kto będzie reprezentował Koalicję Obywatelską.

d198m6v

Jak mówi: – Nie jest przesądzone, że będę to ja.

Jak słyszymy w Platformie, rozważane jest "wystawienie" do debaty Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (na niej zależeć ma telewizji TVN), Izabeli Leszczyny lub Barbary Nowackiej.

PiS? Tu nie ma jeszcze odpowiedzi. Jak udało nam się jedynie ustalić, partii rządzącej nie będzie ponownie reprezentować Jacek Sasin. Wicepremier rządu PiS w debacie TVP wypadł poniżej oczekiwań.

CZYTAJ TEŻ: Debata wyborcza w TVP. Wróblewski: "Ostrzał PiS. Opozycja wychodzi z tarczą, ale przełomu nie będzie" (Opinia)

d198m6v

CZYTAJ TEŻ: Makowski: "Pytania skrojone na miarę, a i tak nie wyszło. PiS potknął się o debatę" [OPINIA]

Debata wyborcza. Zasługa marszałka

Takie jest przekonanie nie tylko wśród komentatorów – nawet tych życzliwych PiS-owi – ale także wśród polityków ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

Koledzy Sasina żartują złośliwie, że nikt nawet nie próbował bronić go i "robić z niego zwycięzcy", więc ten – na Twitterze – sam musiał się "pochwalić".

d198m6v

W kuluarach mówi się, że po wtorkowej debacie autentycznie przestraszono się, że zamiast rytualnego spotkania polityków z drugiego szeregu, z którego nic nie wynika, zrobił się problem. Bo przedstawiciele opozycji wypadli lepiej, niż się spodziewano, a reprezentant PiS-u mimo szklarniowych warunków i pytań skrojonych na miarę, nie błyszczał.

Wicepremier nie wypadł najgorzej, ale liczono na więcej. Zwłaszcza, że – tak twierdzi opozycja – Sasin miał rzekomo znać pytania wcześniej (nie ma na to dowodu). Telewizja publiczna oczywiście zaprzecza. Człowiek ze sztabu PO się śmieje: – Nie znał? Proszę nie żartować.

Kandydatom oczywiście nie podano pytań, znali oni jedynie bloki tematyczne – polityka społeczna, sprawy zagraniczne i bezpieczeństwo, kwestie światopoglądowe, rolnictwo i ochrona zdrowia. Wszyscy byli "wyuczeni", choć kandydat PiS i tak miał problem z "recytacją" swoich kwestii.

d198m6v

ZOBACZ TEŻ: Wicepremier Jacek Sasin gościem Michała Wróblewskiego w programie "Tłit"

Rozmówca WP: – Jacek jest sprawny medialnie, ale on się nie umie zmieścić w minutowej wypowiedzi. Co innego Borys (Budka - red.) i Władek (Kosiniak-Kamysz - red.), których Kuchciński "wytresował" w Sejmie tak, żeby mówić krótko i na temat. Także PiS może "podziękować" byłemu marszałkowi, że opozycja położyła Sasina w tej debacie.

CZYTAJ TEŻ: Debata wyborcza w TVP. Wróblewski: "Ostrzał PiS. Opozycja wychodzi z tarczą, ale przełomu nie będzie" (Opinia)

Michał Wróblewski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d198m6v

Podziel się opinią

Share

d198m6v

d198m6v
Więcej tematów