Trwa ładowanie...

Wybory do PE 2019. Jerzy Janoska wieszał na szubienicach portrety polityków PO. Teraz kandyduje

Jerzy Janoska - jeden z narodowców, którzy w 2017 roku w Katowicach wieszali na szubienicach portrety europosłów PO - będzie kandydował w wyborach do PE z list Konfederacji KORWiN, Braun, Liroy i Narodowcy.

Share
Wybory do PE 2019. Jerzy Janoska wieszał na szubienicach portrety polityków PO. Teraz kandyduje
Źródło: Twitter, Fot: Jerzy Janoska
d2j8rn1

W 2017 r. jako lider Ruchu Narodowego Zagłębia Dąbrowskiego, Janoska był jednym z uczestników happeningu w Katowicach, podczas którego na szubienicach zawieszono portrety europosłów: Danuty Jazłowieckiej, Danuty Hübner, Barbary Kudryckiej, Julii Pitery, Róży Thun i Michała Boniego.

d2j8rn1

Pikieta odbyła się w listopadzie przed pomnikiem Wojciecha Korfantego. Kilkudziesięciu członków Ruchu Narodowego Regionu Śląsko-Zagłębiowskiego, Młodzieży Wszechpolskiej – Okręgu Śląskiego, Górnośląskiego Stronnictwa Narodowego i ONR Brygady Górnośląskiej (Narodowe Katowice) demonstrowało tam pod hasłem "Stop współczesnej Targowicy”.

Tuż po tym zdarzeniu Janoska w wywiadzie dla Polsat News przyznał: – Nie spodziewaliśmy się takiego szumu wokół tego happeningu. Mimo że był to dość ostry wyraz, zrobiłbym to jeszcze raz, aby zaznaczyć przekaz, z jakim szliśmy, czyli sprzeciwem wobec współczesnej targowicy.

W ostatnich wyborach parlamentarnych Jerzy Janoska startował z list Kukiz'15 do Sejmu, ale nie zdobył mandatu. Sprzeciwiał się przyjmowaniu islamskich uchodźców, adopcji dzieci przez osoby homoseksualne i wprowadzeniu euro.

Janoska jest radnym Ogrodzieńca, członkiem Rady Politycznej Ruchu Narodowego, współorganizatorem Rajdu Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ oraz szeregu innych akcji.

d2j8rn1

Prokuratura Okręgowa w Katowicach od półtora roku prowadzi śledztwo w sprawie skandalicznego happeningu narodowców. Chociaż policja zabezpieczyła nagrania z przebiegu pikiety i przesłuchała wszystkich jej uczestników, nikomu nie przedstawiono dotąd zarzutów. Postępowanie przedłużono do 26 maja. Czyli do dnia wyborów do PE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2j8rn1

Podziel się opinią

Share
d2j8rn1
d2j8rn1
Więcej tematów