Trwa ładowanie...

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Magdalena Środa ostro o Grzegorzu Schetynie

- Koalicja Europejska przegrała przez męską politykę Schetyny – mówi Wirtualnej Polsce prof. Magdalena Środa. I dodaje, że Jarosław Kaczyński stawiając na kobiety okazał się bardzie nowoczesnym politykiem niż lider PO.
Share
Lider PO Grzegorz Schetyna
Lider PO Grzegorz SchetynaŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1g2nrd

Koalicja Europejska przegrała z PiS. Po przeliczeniu 99 proc. głosów osiągnęła wynik sięgający 38,29 proc. PiS uzyskało 45,57 proc. - Było mnóstwo błędów po stronie Koalicji Europejskiej. Wszystko przez tę męską politykę Schetyny. Nie ma wątpliwości, że jesteśmy krajem, który lubi autorytaryzm. Krajem, który jak wybiera wodza, to jest mu posłuszny, niezależnie od tego, co się dzieje. Wygląda na to, że musimy się z tym pogodzić – mówi prof. Środa.

Zwraca uwagę, że Grzegorz Schetyna popełnił błąd nie stawiając na kobiety. - Gdyby z pierwszego miejsca starowała Danuta Huebner, w Warszawie na pewno wynik byłby lepszy. Jarosław Kaczyński postawił na kobiety, popatrzmy na wynik Beaty Szydło i okazał się bardziej nowoczesny niż Grzegorz Schetyna, który nadal tkwi w XIX wieku. Musi wyjść ze swojej jaskini pełnej kolesiów i iść ku nowoczesności i ku kobietom – uważa prof. Środa.

Podkreśla, że w Koalicji Europejskiej przeważały wewnątrzpartyjne układy. - Schetyna ma jedną zasługę - silną ręką trzyma partię i w tym sensie jest konkurencyjny wobec PiS. To ten sam typ wodzostwa. Ale poziom kolesiostwa jest przerażający – mówi Środa.

d1g2nrd

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kaczyński: "Bój o przyszłość naszej ojczyzny odbędzie się na jesieni"

d1g2nrd

Podziel się opinią

Share
d1g2nrd
d1g2nrd
Więcej tematów