Trwa ładowanie...

Wybory do Europarlamentu 2019. Jak głosować? Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie?

Wybory do Europarlamentu odbędą się w najbliższą niedzielę. 26 maja do urn będą mogli powędrować wszyscy Polacy posiadający prawo do głosowania. Jak głosować? Jakie dokumenty trzeba okazać w lokalu wyborczym?

Wybory do Europarlamentu 2019. Jak głosować? Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie?Źródło: iStock.com
d2qw8sw
d2qw8sw

Wybory do Europarlamentu 2019. Jak głosować?

Biorący udział w wyborach do Europarlamentu powinni 26 maja wybrać się do lokali wyborczych. Zagłosować będzie można w godzinach 7-21, chyba że PKW postanowi wydłużyć godziny otwarcia lokali wyborczych.

Jak głosować? W lokalu komisja wyda głosującemu kartę do głosowania. Będą na niej wypisani kandydaci, którzy startują w danym okręgu wyborczym. Żeby oddać ważny głos, wystarczy postawić znak X, w obrębie kratki, przy nazwisku kandydata, na którego chcemy zagłosować. W wyborach do Parlamentu Europejskiego znak X stawiamy przy nazwisku tylko jednego kandydata.

Wybory do Europarlamentu 2019. Kto może głosować?

W wyborach do Europarlamentu może wziąć udział każdy obywatel Polski i Unii Europejskiej, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 18 lat. Osoba głosująca musi posiadać czynne prawo wyborcze.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego swojego głosu nie mogą oddać osoby niepełnoletnie oraz ubezwłasnowolnione. Głosować nie mogą również osoby pozbawione praw wyborczych lub praw publicznych.

Wybory do Europarlamentu 2019. Jakie dokumenty zabrać?

Aby wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, należy mieć przy sobie dokument potwierdzający naszą tożsamość. Dokument musi zawierać nasze imię, nazwisko oraz zdjęcie. Do dokumentów potwierdzających tożsamość zalicza się m.in.:

  • Dowód osobisty
  • Paszport
  • Prawo jazdy
  • Legitymacja uczniowska
d2qw8sw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qw8sw
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj