Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Wrocław. Gdzie głosować w drugiej turze?

Sprawdź, gdzie najłatwiej znaleźć twój lokal wyborczy we Wrocławiu, w którym możesz oddać głos w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020. Informujemy także, w jakich godzinach będą otwarte lokale wyborcze i jak zagłosować, żeby twój głos był ważny.
Share
Wybory 2020. Wrocław. Gdzie głosować w drugiej turze?
Wybory 2020. Wrocław. Gdzie głosować w drugiej turze?Źródło: Materiały WP
d38knwi

Wybory 2020. Jak znaleźć lokal wyborczy we Wrocławiu?

Podczas wyborów prezydenckich 2020 można głosować korespondencyjnie i tradycyjnie w lokalu wyborczym. Znalezienie właściwego lokalu wyborczego jest ważne. W wyborach 2020 można zagłosować lub przynieść kopertę zwrotną z głosowania korespondencyjnego tylko w miejscu zameldowania. Wyjątkiem są osoby, które złożyły wnioski o zmianę spisu wyborców lub otrzymały zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania.

Właściwy dla adresu zameldowania lokal wyborczy najłatwiej znaleźć przez stronę internetową wybory.gov.pl. W górnym menu należy wejść w zakładkę 'Wyszukiwarka obwodów'. Następnie w polu wyszukiwania wpisujemy swój adres zameldowania i otrzymujemy adres lokalu wyborczego, w którym możemy zagłosować na wyborach prezydenckich 2020 lub przynieść kopertę zwrotną z oddanym głosem (jeśli głosujemy korespondencyjnie).

d38knwi

Na stronie wybory.gov.pl po wejściu w zakładkę 'Wyszukiwarka obwodów' można również ręcznie wyszukać odpowiedni lokal wyborczy. Wystarczy kliknąć odpowiednie części mapki lub tabeli (przypisane do danego województwa) po prawej stronie. Żeby ułatwić wam wyszukiwanie swojego lokalu wyborczego, poniżej umieszczamy link do lokali wyborczych we Wrocławiu.

Lokale wyborcze we Wrocławiu podczas drugiej tury

Zobacz też: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

Wybory prezydenckie 2020. O której czynne lokale wyborcze?

Druga tura wyborów prezydenckich 2020 trwa w niedzielę 12 lipca. Lokale wyborcze w całym kraju są czynne od 7:00 do 21:00. W wyjątkowych sytuacjach PKW może zarządzić wydłużenie godzin pracy lokali wyborczych.

d38knwi

Wybory 2020. Jak prawidłowo zagłosować?

W drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 można zagłosować tradycyjnie lub korespondencyjnie. Do lokalu wyborczego musisz zabrać dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport), który należy okazać komisji przed pobraniem karty do głosowania. Następnie na karcie do głosowania należy postawić znak "X" w kratce przy nazwisku jednego kandydata (muszą to być dwie przecinające się linie). By głos był ważny należy wskazać tylko jednego kandydata na karcie wyborczej.

Jeśli wyborca zdecydował się na głosowanie korespondencyjnie i spełnił wymogi, żeby móc tak zagłosować, otrzymał na adres zameldowania pakiet wyboczy (kartę do głosowania, kopertę do głosowania, oświadczenie o samodzielnym i tajnym głosowaniu, kopertę zwrotną i instrukcję jak zagłosować). W dniu drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 osoba, która głosowała korespondencyjnie może przynieść osobiście (lub w jej imieniu inna osoba) kopertę zwrotną z oddanym już głosem na karcie do głosowania. Kartę zwrotną należy przynieść do lokalu wyborczego (od 7:00 do 21:00) zgodnego z adresem zameldowania. Tak samo jak przy tradycyjnym głosowaniu, na karcie do głosowania należy postawić znak "X" w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata. Uwaga, koperty nie wrzucamy do urny, tylko oddajemy ją komisji wyborczej.

d38knwi

Podziel się opinią

Share
d38knwi
d38knwi
Więcej tematów