Wybory 2020. TVP pozwie Rafała Trzaskowskiego. "Wybrał taktykę ciągłego atakowania"

Telewizja Polska zapowiedziała, że skieruje pozew o ochronę dóbr osobistych przeciw Rafałowi Trzaskowskiemu. Powodem mają być "kolejne ataki pana Rafała Trzaskowskiego na TVP S.A. i notoryczne naruszanie dobrego imienia spółki”.

Wybory 2020. TVP pozwie Rafała Trzaskowskiego. "Wybrał taktykę ciągłego atakowania"
Źródło zdjęć: © PAP

W wydanym oświadczeniu Telewizja Publiczna informuje: "kampania pana Rafała Trzaskowskiego w znacznym stopniu opiera się na agresji skierowanej przeciwko Telewizji Polskiej i jej pracownikom".

Zdaniem TVP 19 maja 2020 r. podczas briefingu pod siedzibą TVP Trzaskowski "pomówił zarząd Telewizji o przyznanie sobie wielomilionowych premii". "Oświadczenie Rafała Trzaskowskiego było nie tylko kłamstwem, ale też dowodem na elementarny brak kompetencji zarówno w zakresie funkcjonowania spółek prawa handlowego, jak i nadzoru nad nimi. Jest to o tyle zaskakujące, że Rafał Trzaskowski jako Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zobowiązany jest do nadzorowania dużych spółek komunalnych. Mimo wezwania przez Zarząd Telewizji pan Rafał Trzaskowski nie przeprosił za powyższe pomówienie" - dodano w oświadczeniu.

I właśnie w związku z tym Telewizja Polska skierowała przeciwko niemu, do sądu, prywatny akt oskarżenia.

"Taktyka ciągłego atakowania TVP"

"Rafał Trzaskowski przyłapany na kłamstwie i niekompetencji wybrał taktykę ciągłego atakowania Telewizji Polskiej. Grozi likwidacją Telewizji, a dziennikarzom i pracownikom utratą pracy. Ataki te odbierane są jako próba zastraszenia dziennikarzy TVP, którzy w przeciwieństwie do sprzyjających mu mediów, zadają mu niewygodne pytania" - dodano.

W oświadczeniu przypomniano też "niewygodne 'osiągnięcia' z czasów kampanii i obecnej kadencji Prezydenta Warszawy":

- wyciek ścieków do Wisły w wyniku awarii kolektorów oczyszczalni Czajka;
- awarię spalarni odpadów ściekowych skutkujących ich masowym wywozem w różne miejsca w kraju;
- budowę "strefy relaksu" na Placu Bankowym;
- budowę i wyposażenie w grudniu 2019 r, plaży nad Wisłą;
- podpisanie karty LGBT dla mieszkańców Warszawy;
- naprawę za pomocą taśmy klejącej szyby w drzwiach mieszkanki Warszawy;

TVP zapewnia, że jej dziennikarze "nie zaprzestaną ujawniania prawdy o Rafale Trzaskowskim, podobnie jak o innych kandydatach i osobach publicznych". "Telewizja Polska będzie również podejmowała kroki prawne w obronie dobrego imienia oraz w obronie atakowanych dziennikarzy" - podsumowano.

Trzaskowski pozwał TVP

Przypomnijmy: pełnomocnik Rafała Trzaskowskiego złożył już wcześniej pozew przeciw Telewizji Polskiej za naruszenie dóbr osobistych polityka poprzez publikację "nierzetelnych, niezweryfikowanych i niezwykle tendencyjnych informacji”.

Chodzi przede wszystkim o relacje pokazywane w ostatnich tygodniach w "Wiadomościach" i TVP Info.

Rafał Trzaskowski ma domagać się przeprosin przez pięć dni przed głównym wydaniem "Wiadomości", a w przygotowanym oświadczeniu słowo "przepraszam" pada 5 razy. Oprócz tego chce, aby TVP wpłaciła 100 tysięcy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wśród osób wskazanych na świadka odnajdujemy najbardziej znane twarze TVP: prezesa Jacka Kurskiego (obecnie członek zarządu), redaktora naczelnego portalu TVP Info Samuela Pereiry oraz szefową "Wiadomości" Danutę Holecką.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1301)