Trwa ładowanie...
d3rl85m

Wybory 2020. Stanisław Żółtek - program wyborczy i postulaty kandydata na Prezydenta RP

Kim jest Stanisław Żółtek, kandydat na Prezydenta RP w wyborach 2020? I jakie ma plany na nadchodzącą kadencję? Co chciałby zmienić w kraju?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Żółtek kandyduje na prezydenta RP. Co chciałby zrobić dla Polski?
Stanisław Żółtek kandyduje na prezydenta RP. Co chciałby zrobić dla Polski? (stanislawzoltek.pl)
d3rl85m

Wybory 2020. kim jest Stanisław Żółtek?

Stanisław Żółtek ma 64 lata i pochodzi z Krakowa. Ukończył matematykę teoretyczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poza matematyką studiował również informatykę i filozofię.

Przez pewien czas prowadził własną działalność gospodarczą w branży budowlanej i związanej z przemysłem drzewnym. Był też pracownikiem fizycznym w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech.

d3rl85m

Działalność samorządową rozpoczął w 1994 roku. Był burmistrzem dzielnicy (1994-2003), a także radnym Rady Miasta Krakowa (1994-2002). Był także wiceprezydentem Krakowa (1997-1998) oraz europosłem.

Od 1991 roku Stanisław Żółtek jest związany z Unią Polityki Realnej. W tym momencie pełni obowiązki prezesa UPR.

Stanisław Żółtek - program wyborczy. Wybory 2020

"Naszym celem jest suwerenna Rzeczpospolita, rządzona sprawnie w systemie prezydenckim, z niezawisłymi sądami i stabilnym pieniądzem, czynnikami tworzącymi niezbędne podstawy trwałego rozwoju gospodarczego. Silna, świetnie wyszkolona i zdolna do szybkiego reagowania armia zagwarantuje nam bezpieczeństwo. Polska której pragniemy, to państwo bez zbędnej biurokracji, stojące na straży wolności obywatelskich” – tak w skrócie pisze o swoich założeniach programowych Stanisław Żółtek, kandydat na prezydenta Polski.

d3rl85m

Ponadto Stanisław Żółtek mówi o ograniczeniu do minimum liczbę aktów prawnych regulujących życie obywateli – uważa, że prawo musi być przejrzyste, proste i zrozumiałe dla każdego człowieka. Zakłada także ujednolicenie sądownictwa, bez wydzielania specjalnych trybunałów oraz ograniczenie kosztów utrzymania państwa, poprzez zmniejszenie biurokracji i "wtrącania się rządu we wszystkie sprawy obywateli”. Co istotne, Żółtek postuluje również, że Sejm powinien kierować się następującą zasadą przy nakładaniu podatków: "jak najmniej pieniędzy w budżecie, a jak najwięcej w kieszeni obywatela”.

Zobacz także: Wybory 2020. Jarosław Gowin zakłada się z dziennikarzem WP o wynik wyborów

d3rl85m

Podziel się opinią

Share

d3rl85m

d3rl85m
Więcej tematów