Trwa ładowanie...
d1ljv6n

Wybory 2020. Przewodniczący komisji agitował? Został ukarany mandatem

Przewodniczący jednej z komisji wyborczych w Szczecinie miał przyjechać samochodem, który oklejony był materiałami jednego z kandydatów. Jak informuje RMF FM, policja otrzymała zgłoszenie o agitacji. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Na samochodzie przewodniczącego komisji były plakaty wyborcze
Wybory 2020. Na samochodzie przewodniczącego komisji były plakaty wyborcze (Getty Images)
d1ljv6n

Cisza wyborcza to czas, gdy wyborcy mogą na spokojnie zastanowić się, na kogo chcą głosować. Nic i nikt nie może na nich w tym czasie wywierać jakiejkolwiek presji. Trwa do zakończenia głosowania, czyli przynajmniej do godziny 21. Przez ten czas nie wolno agitować na rzecz żadnego z kandydatów.

Jednak przewodniczący jednej z komisji wyborczych w Szczecinie prawdopodobnie przyjechał do pracy samochodem, który oklejony był materiałami wyborczymi. Jak dowiedziało się RMF FM, sprawa została zgłoszona na policję jako agitacja.

Mężczyzna został ukarany mandatem. Wykroczenie dotyczące samochodów z materiałami wyborczymi podczas ciszy wyborczej dotyczy tylko przypadków, gdy pojazdy te przemieszczają się.

Za złamanie ciszy wyborczej grozi kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. Do niedzielnego poranka zgłoszono ponad 250 incydentów związanych z łamaniem ciszy. Większość z nich dotyczyła zrywania plakatów czy też umieszczania na nich obraźliwych wpisów. Tylko kilkadziesiąt uznano za przestępstwa, resztę potraktowano jako wykroczenia.

d1ljv6n

Widzisz coś interesującego lub nietypowego związanego z wyborami? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować

d1ljv6n

Podziel się opinią

Share

d1ljv6n

d1ljv6n
Więcej tematów