Trwa ładowanie...
d39cfxw

Wybory 2020. Materiał w Wiadomościach o Andrzeju Dudzie budzi kontrowersje. "Szczyt propagandy"

Wybory 2020. W środowym głównym wydaniu "Wiadomości" jednym z materiałów był ten o prezydenturze Andrzeja Dudy. Jego tytuł to "Przedwyborcza mobilizacja". Materiał wzbudził wiele kontrowersji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Materiał "Wiadomości" TVP budzi kontrowersje
Wybory 2020. Materiał "Wiadomości" TVP budzi kontrowersje (kadr z "Wiadomości" TVP)
d39cfxw

Wybory 2020. Wiadomości TVP chwalą Andrzeja Dudę

W środowym głównym wydaniu "Wiadomości" TVP opublikowano materiał, w którym zachwalano prezydenturę Andrzeja Dudy. Była podniosła muzyka, wymieniane sukcesy jego prezydentury i pozytywne opinie od obywateli. "Miasta, gminy i wsie. Miliony ludzi, mnóstwo ważnych tematów i jeden wspólny cel" - zaczyna się materiał "Wiadomości". - Ja kandyduję po to, by nikt nas o pięć lat nie cofnął - powiedział Duda.

"Duma. Godność. Szacunek. Historia i tradycja. Odpowiedzialność. Wiarygodność. Dotrzymywanie słowa. Tarcza antykryzysowa, 500+, 300+, 13. emerytura, niższy CIT i zerowy PIT dla młodych, darmowe leki dla seniorów, podwyżki płac, podniesienie najniższej krajowej pensji, przywrócenie wcześniejszego wieku emerytalnego" - wymieniał dziennikarz TVP, a w międzyczasie prezentowano wypowiedzi obywateli, które chwaliły prezydenta.

d39cfxw

Są uśmiechy, spotkania z wyborcami, jest dziecko dziękujące za 500+ i starsza pani, która mówi, że nigdy tak dobrze nie żyła jak teraz, za jego prezydentury. Jest Kate z Williamem i prezydent Donald Trump - przykłady na to, jak dobre relacje Andrzej Duda ma mieć ze światem. W materiale pojawia się także Robert Kubica, który mówi, że kiedyś dobrze i na luzie rozmawiało mu się z prezydentem.

Wybory 2020. Dziennikarze krytykują materiał TVP

Materiał "Wiadomości" krytykowany jest przez dziennikarzy. - Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek wcześniej główny program informacyjny Telewizji Polskiej był takim dziennikiem propagandowym. W wydaniu z 24 czerwca nawet materiał o pogodzie był upolityczniony - powiedział dla teleshow.wp.pl Andrzej Krajewski, publicysta i historyk związany z Towarzystwem Dziennikarskim.

d39cfxw

- W "Wiadomościach" absolutny brak standardów rozlał się już tak bardzo, że wszelkie inne materiały są robione w sposób, który urąga wszelkim zasadom dziennikarstwa. Ten rak zaatakował cały organizm - dodał Krajewski. Więcej można przeczytać TUTAJ.

- Zastanawiam się, do kogo to było adresowane. Twardego elektoratu nie trzeba przekonywać. Każda osoba wahająca się, która ma chociaż odrobinę smaku, nie będzie zachęcona. Wręcz przeciwnie. Taka osoba będzie zdegustowana - dodała Dorota Ceran, była dziennikarka Telewizji Publicznej.

"Nie wierzę, że ktoś uważa, że coś takiego w głównym wydaniu serwisu telewizji publicznej jest w porządku. To nie jest dziennikarstwo" - napisał na Twitterze były korespondent Polskiej Agencji Prasowej w Londynie Jakub Krupa. Materiał porównywany był do "Dziennika Telewizyjnego" z czasów PRL czy nawet "stylu pheniańskiego z XX wieku". Innego zdania są prawicowi dziennikarze.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Druga z udziałem dwóch kandydatów z najwyższym poparciem zaplanowana jest na 12 lipca. Andrzej Duda jest liderem sondaży przedwyborczych.

d39cfxw

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39cfxw

Podziel się opinią

Share
d39cfxw
d39cfxw
Więcej tematów