Trwa ładowanie...
d336jsa

Wybory 2020. Marek Jakubiak zmierzył się podczas debaty prezydenckiej z pozostałymi kandydatami

Wybory 2020. Kim jest Marek Jakubiak? Były żołnierz i polski przedsiębiorca kandyduje w wyścigu o urząd Prezydenta Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Jakubiak to jeden z 11 kandydatów na Prezydenta Polski w wyborach 2020
Marek Jakubiak to jeden z 11 kandydatów na Prezydenta Polski w wyborach 2020 (Marek Jakubiak)
d336jsa

Marek Jakubiak – wykształcenie

W roku 1980 Marek Jakubiak ukończył Szkołę Chorążych Centralnego Ośrodka Szkolenia Specjalistów Technicznych Wojsk Lotniczych w Oleśnicy na kierunku eksploatacja samolotów i śmigłowców na wydziale lotnictwo oraz policealne studium zawodowe na kierunku organizacja pracy kulturalno-oświatowej (1987). Był żołnierzem zawodowym Sił Powietrznych i pracował jako technik przy obsłudze naziemnej samolotów myśliwskich.

Marek Jakubiak – przedsiębiorca

d336jsa

Marek Jakubiak to polski przedsiębiorca, właściciel Grupy Browarów Regionalnych. W 2002 Marek Jakubiak wykupił od koncernu Brau Union Browar w Ciechanowie i na bazie ciechanowskiego zakładu piwowarskiego zbudował w ciągu kilku lat przedsiębiorstwo branży browarniczej To on wprowadził do sprzedaży jako pierwszy piwo niepasteryzowane o nazwie Ciechan Wyborne z 30-dniowym okresem ważności. Dzięki temu rynek piwny w Polsce się odżył.

Marek Jakubiak był posłem na Sejm VIII kadencji

W latach 2015-2019 był posłem VIII kadencji. Do Sejmy Marek Jakubiak dostał się z list Kukiz'15, Działał m.in. w sejmowej Komisji ds. VAT czy Komisji Ministerstwa Obrony Narodowej.

Marek Jakubiak – program wyborczy

Marek Jakubiak, kandydat na Prezydenta RP w swoim programie wyborczym mówi o poprawie sytuacji polskich przedsiębiorców. Najważniejszą wartością dla niego jest rodzina, troszczy się zwłaszcza o los dzieci. Nie boi się prezentować poglądów w obronie ich praw, przez co niejednokrotnie naraził się na krytykę różnych środowisk.

d336jsa

Ma szacunek do tradycji, promuje polską historię i wartości. Tak Marek Jakubiak pisze o sobie: „Społecznik, patriota a prywatnie wielki miłośnik i propagator polskiej historii a w szczególności pasjonat polskiej husarii. Autor pomysłu: „Husaria przed pałac”.

Zobacz także: Wybory 2020. Jarosław Gowin zakłada się z dziennikarzem WP o wynik wyborów

d336jsa

Podziel się opinią

Share

d336jsa

d336jsa
Więcej tematów