Trwa ładowanie...
d2f2nru

Wybory 2020. Jak wygląda karta wyborcza? Zwróć uwagę czy ma te elementy

Wybory 2020. 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Jak wygląda karta do głosowania? Jak prawidłowo oddać głos?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Jak wygląda karta do głosowania?
Wybory 2020. Jak wygląda karta do głosowania? (Materiały WP)
d2f2nru

Wybory 2020. Jak prawidłowo zagłosować w lokalu wyborczym?

W wyborach prezydenckich 2020 można zagłosować tradycyjnie lub korespondencyjnie. Do lokalu wyborczego musisz zabrać dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport), który należy okazać komisji przed pobraniem karty do głosowania. Następnie na karcie do głosowania należy postawić znak "X" w kratce przy nazwisku jednego kandydata (muszą to być dwie przecinające się linie). By głos był ważny należy wskazać tylko jednego kandydata na karcie wyborczej

Wybory 2020. Jak wygląda karta do głosowania?

d2f2nru

Na karcie do głosowania, którą otrzymamy od komisji wyborczej po zweryfikowaniu naszej tożsamości, znajdują się dwa alfabetycznie umieszczone nazwiska kandydatów startujących w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Karta powinna być ostemplowana pieczęcią obwodowej komisji wyborczej oraz mieć wydrukowany odcisk pieczęci Państwowej Komisji Wyborczej. Bez tych elementów nasz głos nie będzie ważny.

Wybory 2020. Do kiedy trwa cisza wyborcza?

Do momentu zamknięcia ostatniego lokalu wyborczego obowiązuje cisza wyborcza. Do tego czasu nie wolno publikować wyników sondaży wyborczych, ani prowadzić jakiejkolwiek działalności, która miałaby na celu agitację wyborczą. Lokale wyborcze mają zostać zamknięte 12 lipca o godzinie 21:00.

d2f2nru

W trakcie obowiązywania ciszy wyborczej zabronione jest prowadzenie w jakikolwiek sposób agitacji wyborczej. Nie można rozpowszechniać materiałów wyborczych, wyrażać publicznych opinii na temat kandydatów i ugrupowań politycznych. Zakazane jest zwoływanie zgromadzeń, marszów i manifestacji, wygłaszanie przemówień.

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f2nru

Podziel się opinią

Share

d2f2nru

d2f2nru
Więcej tematów