Trwa ładowanie...
d1g233u

Wybory 2020. Finał kampanii. Duda w Pułtusku, Trzaskowski w Warszawie. Sztaby szykują niespodzianki

Miały być Arkady Kubickiego w Zamku Królewskim, będzie amfiteatr w Pułtusku. To tam wieczór wyborczy w niedzielę 12 lipca zorganizuje sztab Andrzeja Dudy. Wyniki wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski pozna zaś w Parku Fontann w Warszawie. Finały kampanii obu kandydatów również będą pełne emocji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski
Wybory 2020. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski (PAP, East News)
d1g233u

Ludzie prezydenta zdecydowali, że nie chcą sąsiadować ze sztabem Rafała Trzaskowskiego w momencie ogłaszania wstępnych wyników wyborów prezydenckich 12 lipca.

Arkady Kubickiego w Warszawie bowiem - to tam miał pierwotnie odbyć się wieczór wyborczy Andrzeja Dudy - znajdują się 200 metrów od miejsca, gdzie swoje wydarzenie organizuje Koalicja Obywatelska wraz ze swoim kandydatem.

Obóz władzy zdecydował w ostatniej chwili, że nie w Zamku Królewskim, a w amfiteatrze w mieście Pułtusk niedaleko Warszawy Andrzej Duda pozna wstępne wyniki wyborów. To tam właśnie mają zjechać się liderzy Zjednoczonej Prawicy.

d1g233u

Decyzja ta - jak twierdzą sztabowcy - wynika też z trafnej ich zdaniem decyzji o organizacji wieczoru wyborczego w pierwszej turze wyborów w Łowiczu 28 czerwca.

Gwiazdami wieczoru mają być Agata Kornhauser-Duda oraz córka prezydenta, Kinga. Rodzina ma towarzyszyć głowie państwa w kluczowym momencie. Z rodziną także - jak słyszymy - Andrzej Duda zakończy swoją kampanię - w Zamościu, w piątek po godz. 22.

Wybory 2020. Gwiazdy na finale Trzaskowskiego

Finał kampanii Rafała Trzaskowskiego 10 lipca także ma być pełen niespodzianek. Wedle informacji WP, w Rybniku, gdzie kandydat Koalicji Obywatelskiej wygłosi ostatnie przemówienie w kampanii z żoną Małgorzatą, zagrają znani artyści.

d1g233u

Maciej Lipina - założyciel i lider grupy Ścigani, odtwórca głównej roli (Ryśka Riedla) w spektaklu "Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskiem im. St. Wyspiańskiego w Katowicach - zaśpiewa "Sen o Victorii". Po wystąpieniu Rafała Trzaskowskiego na scenę wkroczy Tomek Lipiński z zespołem, który wykona piosenkę będącą motywem przewodnim kampanii Trzaskowskiego - "Jeszcze będzie przepięknie". Niewykluczony jest występ Zbigniewa Hołdysa z piosenką "Chcemy być sobą".

Finały kampanii Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego planowane są na godz. 22. Wydarzenia potrwają do północy, do początku ciszy wyborczej.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g233u

Podziel się opinią

Share

d1g233u

d1g233u
Więcej tematów