Trwa ładowanie...
d3cyfvw
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wyborcy wrócili do PO, PiS goni dzięki zjednoczeniu

Poparcie dla PO utrzymuje się od miesiąca na stałym poziomie. PiS zaczyna zyskiwać, ale jako blok zjednoczonej prawicy - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyborcy wrócili do PO, PiS goni dzięki zjednoczeniu
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d3cyfvw

Platforma drugi raz z rzędu samodzielnie prowadzi w partyjnym badaniu dla "Rz", a poparcie dla niej pozostaje bez zmian - 33 proc.

PiS zajmuje 2. miejsce z 31 proc. Ale gdy badanych zapytano o poparcie dla wspólnych list PiS, Polski Razem i Solidarnej Polski, na prawicowy blok wskazało 33 proc. i tyle samo na PO.

Remis może nie być satysfakcjonujący dla koalicjantów, bo tuż po podpisaniu umowy w lipcu różnica na ich korzyść wynosiła 16 pkt proc. - zauważa "Rz".

d3cyfvw

Z kolei PO pod koniec sierpnia - jak i przez całe wakacje - miała 25 proc. Pierwszy skok nastąpił, gdy Donald Tusk został szefem Rady Europejskiej - do 30 proc., a kolejny, w połowie września, kiedy okazało się, że nowym premierem będzie Ewa Kopacz - do 33 proc.

Według badania do Sejmu dostałyby się też SLD (9 proc.) i PSL (5 proc.). 12 proc. ankietowanych było zaś niezdecydowanych.

Sondaż telefoniczny przeprowadzono w dn. 17-18 października na próbie 1100 osób; 662 respondentów odpowiedziało na pytanie o preferencje partyjne.

d3cyfvw

Podziel się opinią

Share

d3cyfvw

d3cyfvw
Więcej tematów