Trwa ładowanie...
wum

WUM. Grant Narodowego Centrum Nauki dla naukowca z WUM

W piątek, 17 lipca, Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu ETIUDA 8, skierowanego do doktorantów realizujących badania podstawowe. Wśród laureatów jest Iic. Paweł Matryba z Zakładu Immunologii WUM.
Share
WUM. Grant dla naukowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
WUM. Grant dla naukowca Warszawskiego Uniwersytetu MedycznegoŹródło: www.wum.edu.pl
d3ggnuh

WUM. Grant Narodowego Centrum Nauki dla naukowca WUM

Wśród laureatów reprezentujących nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce, nauki ścisłe i techniczne oraz nauk o życiu jest Iic. Paweł Matryba z Zakładu Immunologii WUM, który otrzyma dofinansowanie w wysokości 103 676 zł na realizację projektu "Obrazowanie antygenowo-swoistej odpowiedzi limfocytów w całych węzłach limfatycznych" - poinformował Warszawski Uniwersytet Medyczny na swojej stronie internetowej.

W ramach zwycięskiego projektu zostaną przeprowadzone eksperymenty służące określeniu wpływu rytmu dobowego/pory doby, na rozwój antygenowo-swoistej odpowiedzi immunologicznej związanej z syntezą przeciwciał. W tym celu przezroczyste i rozszerzone węzły limfatyczne zostaną zobrazowane i zanalizowane pod kątem liczby limfocytów T CD4+, Boraz FRC, z naciskiem na rozwikłanie ewentualnej zmienności kształtu sieci FRC w ciągu doby.

d3ggnuh

WUM. Grant w wysokości ponad 100 tys. zł

Konkurs ETIUDA jest skierowany do uczestników studiów doktoranckich lub osób mających otwarty przewód doktorski w polskiej jednostce naukowej lub badawczej uprawnionej do nadawania stopnia naukowego doktora. W 8. edycji konkursu wnioski złożyło 448 młodych doktorantów i doktorantek.

Laureaci otrzymają stypendia naukowe w wysokości 5 tys. zł miesięcznie na okres przygotowania rozprawy doktorskiej, a także odbędą staż trwający od 3 do 6 miesięcy w wybranym przez siebie zagranicznym ośrodku naukowym. Na pokrycie kosztów związanych z pobytem za granicą otrzymają 12 tys. zł miesięcznie, przemnożone przez procentowy wskaźnik korekcyjny ustalony dla danego kraju oraz do 10 tys. zł na pokrycie kosztów podróży.

Zobacz też: Były minister w rządzie PO zatrzymany. Wiceprzewodniczący Platformy: "uważam go za uczciwą osobę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ggnuh

Podziel się opinią

Share
d3ggnuh
d3ggnuh
Więcej tematów