Trwa ładowanie...
du83eqj

Wujec krytycznie o rządzie Millera

Henryk Wujec z Unii Wolności skrytykował w poniedziałek w III Programie Polskiego Radia zawłaszczenie różnego stanowisk w spółkach skarbu państwa przez obecną koalicję rządową. Przyznał jednak, że jego ugrupowanie także popełniało podobne błędy jak gabinet Leszka Millera.

Share
du83eqj

Gość "Trójki" powiedział, że obsadzanie stanowisk z nominacji partyjnych odbywało się nie tylko w czasie rządów koalicji w latach 1993 - 97, ale także w czasach późniejszych rządów AWS i Unii Wolności.

Wujec skrytykował też działania rządu w sferach ochrony zdrowia, edukacji, a także kultury. Polityk UW jako pozytywną ocenił jedynie politykę integracji z Unią Europejską.

Podsumowując sobotni zjazd Unii, gość "Salonu politycznego Trójki" powiedział, że przekształcił się on w debatę polityczną, w czasie której wystąpiło wielu polityków zarówno jego ugrupowania, jak też gości z innych partii politycznych. Wskazano na błędy, które doprowadziły do tego, że Unia znalazła się poza parlamentem. Wśród nich wymieniono: zbyt późną rezygnację z koalicji z AWS, nie wystawienie własnego kandydata w wyborach prezydenckich oraz przecenianie wagi wskaźników ekonomicznych i gospodarczych. (mag)

du83eqj

Podziel się opinią

Share
du83eqj
du83eqj
Więcej tematów