Trwa ładowanie...
dtsp0hy

Wtargnął do biura poselskiego i groził śmiercią posłowi Platformy Obywatelskiej

Nieznany mężczyzna wtargnął do biura poselskiego posła Tomasza Kostusia z Platformy Obywatelskiej i groził, że zabije Borysa Budkę, wiceprzewodniczącego partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Budka
Borys Budka (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
dtsp0hy

Wiadomość przekazał na Twitterze Maciej Sonik, Starosta Krapkowicki. Według jego informacji mężczyzna został już zatrzymany przez policję. Doniesienia potwierdziła nam nadkom. Marzena Grzegorczyk z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Z informacji podanych przez policję wynika, że napastnik wszedł do biura poselskiego przy ul. Katowickiej w Opolu około godziny 12.30. Mężczyzna był uzbrojony w ostre narzędzie. Służby nie podają co konkretnie miał przy sobie. Sprawca był agresywny, groził pracownikom biura i wykrzykiwał, że zabije Borysa Budkę. Chwilę później uciekł, jednak po szybkiej interwencji policji został zatrzymany. Obecnie jest przesłuchiwany. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

dtsp0hy

Do zdarzenia odniósł się poseł Kostuś, który sugeruje, że to słowa Jarosława Kaczyńskiego mogły wzbudzić agresję w napastkniku. "Odpowiedzialność za słowa! Tego zabrakło prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu mówiącemu o zdradzieckich mordach i kanaliach. Niestety, emocje które udzieliły się szefowi PiS dziś mogły przyczynić się do tragedii". Ponadto obwinia również Telewizję Publiczną. "Popatrzmy też na paski TVP Info, które są agresywne, obrażają i mogą wywoływać tak skrajne emocje. Apeluję o odpowiedzialność za język używany w debacie publicznej, póki nie jest za późno!" - napisał na Facebooku Tomasz Kostuś.

Zobacz także: "Alfabet Błaszczaka". Borys Budka uderza w ministra.

dtsp0hy

Podziel się opinią

Share
dtsp0hy
dtsp0hy
Więcej tematów