Trwa ładowanie...

Wszystkich Świętych w Poznaniu. MPK i samochody pojadą inaczej

• ZTM uruchomi dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe
• We Wszystkich Świętych tramwaje pojadą częściej
• Przy cmentarzach policja zmieni organizację ruchu

Wszystkich Świętych w Poznaniu. MPK i samochody pojadą inaczejŹródło: WP, fot: Zenon Kubiak
d47fjlg

Poznań na Wszystkich Świętych czekają zmiany w komunikacji miejskiej. MPK uruchomi dodatkowe tramwaje i autobusy, a część linii pojedzie częściej niż zwykle.

6 i 15 pojadą na Junikowo a tramwaj nr 7 zamiast na Zawady pojedzie na Miłostowo. We Wszystkich Świętych pojadą specjalne tramwaje o numerach 32, 33 i 34.

Zostanie też uruchomiona specjalna linia autobusowa o numerze 173, która pojedzie z Ronda Śródka przez Podwale, Zawady, Główną i Gnieźnieńską do cmentarza na Miłostowie. Autobus 173 wróci na Rondo Śródka przez Bałtycką, Gdyńską i Zawady.
##Komunikacja miejska dzień przed Wszystkich Świętych
W poniedziałek obowiązuje normalny rozkład jazdy, jak w każdy dzień roboczy, ale „szóstka” i „piętnastka” zamiast do Budziszyńskiej pojadą na Junikowo. A „siódemka” pojedzie na Miłostowo a nie na Zawady. Od godz. 8 do 17 co 15 minut pojedzie autobus 173 z Ronda Śródka na Miłostowo. 98 nie wjedzie na kampus UAM, a 73 na Śródkę pojedzie przez Bałtycką i Gdyńską, bo ulica Gnieźnieńska będzie jednokierunkowa.
##Autobusy i tramwaje na Wszystkich Świętych
Dopiero na Wszystkich Świętych w Poznaniu przewidziano większe zmiany w komunikacji miejskiej. We wtorek będzie obowiązywać świąteczny rozkład jazdy, ale część linii autobusowych i tramwajowych będzie kursowało według specjalnego rozkładu jazdy.

d47fjlg

Od godz. 6 do 18 tramwaje 1, 6, 7, 8 i 13 pojadą co 10 minut. „Piętnastka” od godz. 8 do 17 będzie kursować co 5 minut i tak samo jak w poprzednie dni, razem z „szóstką”, pojedzie na Junikowo.

We Wszystkich Świętych od godz. 8 do 17 będą kursować dodatkowe linie tramwajowe. Z Sobieskiego przez Małe Garbary na Miłostowo co 15 minut pojedzie tramwaj 32. Linia 33 pojedzie co 10 minut z Junikowa przez Reymonta, Hetmańską, Żegrze, os. Lecha i Rondo Śródka na Miłostowo. Linia 34 też pojedzie co 10 minut z Junikowa na Miłostowo, ale przez ulicę Przybyszewskiego, Dąbrowskiego, Fredry, al. Marcinkowskiego, Most Św. Rocha i Rondo Śródka.

Częściej niż w święta pojadą autobusy linii 60, 77, 82 (co 10 minut) i 89 co 15 minut. A specjalny autobus na Wszystkich Świętych, 173 pojedzie co około 10 minut od godz. 8 do 17.

We Wszystkich Świętych w Poznaniu zawieszone zostaną linie 50 i 94 a 81 i 84 nie dojadą do M1. Również 98 nie wjedzie na kampus na Morasku. We wtorek trasa autobusu nr 77 zostanie lekko zmieniona. Autobusy pojadą ulicą Bukowską przez Wysogotowo i ulicę Skórzewską aby powrócić na swoją normalną trasę.
##Zmiany dla kierowców w Poznaniu
Utrudnienia w ruchu czekają na kierowców w Poznaniu w okolicach cmentarzy. W weekend, Wszystkich Świętych i 2 listopada na ulicach Warszawskiej i Gnieźnieńskiej będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h. Od 29 października do 2 listopada obie nitki ulicy Warszawskiej zostaną zwężone do jednego pasa ruchu. Na drugim pasie zaparkujemy samochód. Również od soboty 29 października do Wszystkich Świętych lewy pas na ulicy Gnieźnieńskiej stanie się parkingiem.

d47fjlg

W Poznaniu kierowcy w drodze na cmentarz nie mogą jechać na pamięć, a szczególną uwagę trzeba zachować na Junikowie. Na ul. Cmentarnej i Owczej od Grunwaldzkiej do Złotowskiej policja może wprowadzić ruch jednokierunkowy, ale zmiany mogą być wprowadzane każdego dnia w zależności od sytuacji na drogach przy cmentarzu. Ale już we Wszystkich Świętych i 2 listopada ulica Owcza na pewno będzie jednokierunkowa. Tak samo będzie na ulicy Wieruszowskiej od Grunwaldzkiej do Junikowskiej. W okolicach Wszystkich Świętych również na lewym pasie ulicy Grunwaldzkiej zaparkujemy samochód.

Dodatkowe miejsca parkingowe i ograniczenie prędkości do 30 km/h czekają na kierowców też przy cmentarzu na Górczynie. Dodatkowe miejsca parkingowe na jezdni pojawią się na ulicy Arciszewskiego od ul. Palacza do ul. Ściegiennego, ale policja może wyłączyć lewy pas ruchu również na odcinku ulicy aż do Hetmańskiej. Dodatkowo w Wszystkich Świętych ul. Ściegiennego, na odcinku od ul. Jarochowskiego do ul. Arciszewskiego, będzie zwężona o jeden pas, na którym utworzone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe.

d47fjlg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47fjlg
Więcej tematów