Trwa ładowanie...

"Wszyscy księża to pedofile"

Czy chrześcijanie są w Polsce dyskryminowani? Taką tezę przedstawia Internauta, który przesłał list do Wirtualnej Polski. Przejawem dyskryminacji są według Internauty między innymi hasła takie, jak "czarni okupanci", czy "wszyscy księża, to pedofile", pojawiające się na forach internetowych.
Share
"Wszyscy księża to pedofile"
Źródło: WP.PL
d4mdjha

Przeczytaj również polemikę: "Chrześcijanie prześladują w Polsce ateistów"

Z głębokim niepokojem czytam różnego rodzaju fora ogólnopolskie i fora różnych organizacji. Pojawiają się tam wpisy typu "czarny okupant", "katabasy", "klechy", "księża na księżyc", "wszyscy księża to pedofile". Sprawa jest niestety poważna i takie komentarze pojawiają się coraz częściej. Moim zdaniem jest to taki sam rasizm jak pisanie "Jude raus", "Żydzi przecz z Polski" itp. Może warto się tej sprawie przyjrzeć bliżej. Takie komentarze to dyskryminacja konkretnej grupy społecznej, a w tym przypadku też wyznaniowej. Nie ma to nic wspólnego z wolnością słowa.

Chrześcijanie są obecnie najbardziej dyskryminowaną i prześladowaną grupą na świecie (także w Europie nie omijają ich prześladowania, a wręcz się nasilają). Po ostatnich zamachach i prześladowaniach średnio przyjemnie czyta się fora, gdzie jest masa obraźliwych komentarzy. Nie godzę się z taką sytuacją. Na ogół o rasizmie mówi się w przypadku antysemityzmu i islamofobii. Chrystianofobii się nie zauważa, a wręcz się aprobuje. Takie sytuacje nie mogą mieć dłużej miejsca. Co więcej, nie dziwią już w Polsce ugrupowania "antyklerykalne", antyklerykalne reklamy itp. Skoro są antyklerykalne, to dlaczego ma nie być "nieracjonalistycznych", "nierabinistycznych", "Stowarzyszeń Niekoszernych", "organizacji nieimamistycznych" "Związku Antyszariackiego"? Czyżby w Polsce można było dyskryminować chrześcijan, a innych grup wyznaniowych lub bezwyznaniowych już nie?

d4mdjha

Nie dziwi już, że ktoś się naśmiewa z katolików, papieża, Biblii. Ale gdyby ktoś "ośmielił się" zadrwić z Żydów, jedzenia koszernego, Koranu czy homoseksualistów, to zaraz idzie pod sąd, jest afera na cały kraj i jest nazywany rasistą. I to jest właśnie dla mnie dyskryminacja. Moim celem nie jest atak na konkretne osoby czy instytucje, ani promocja własnej osoby (imię i nazwisko serdecznie proszę zachować dla redakcji), ale nagłośnienie sytuacji, jaka ma miejsce. Takich przykładów dyskryminacji można podać wiele, ale nie zamierzam atakować konkretnych osób, tylko przedstawić problem, który istnieje. Chrześcijaństwo jest coraz bardziej spychane, wyśmiewane, nazywane ciemnogrodem, każdy kto nie akceptuje małżeństw homoseksualnych jest nazywany homofobem i rasistą. To jest właśnie rasizm antychrześcijański.

Internauta Wirtualnej Polski

Masz pomysł na ciekawy artykuł? Chcesz opublikować własny felieton? ** Zamieścimy Twój tekst w naszym serwisie!

d4mdjha

Podziel się opinią

Share
d4mdjha
d4mdjha
Więcej tematów