Trwa ładowanie...
d19fn76
manchester

Wspólnota islamska organizuje "Marsz Pokoju" w Manchesterze

W niedzielę po południu rozpocznie się "Marsz Pokoju" organizowany przez wspólnotę islamską w Manchesterze. Organizatorzy przewidują, że do marszu dołączą setki ludzi, bez względu na wyznanie, by wspólnie oddać szacunek zmarłym.
Share
Wspólnota islamska organizuje "Marsz Pokoju" w Manchesterze
Źródło: PAP
d19fn76

W niedzielę o godzinie 16.30 czasu polskiego rozpocznie się "Marsz Pokoju". Islamskie rodziny przejdą ulicami Manchesteru na znak solidarności z ofiarami zamachu przeprowadzonego podczas poniedziałkowego koncertu piosenkarki, Ariany Grande.

Organizatorem marszu jest Sajjad Haider, biznesmen z Manchesteru, członek islamskiej wspólnoty. "Zapraszamy osoby każdego wyznania, by dołączyły się do dzisiejszego marszu. Chcemy pokazać, że jesteśmy solidarni z rodzinami ofiar i silnie przeciwstawiamy się terroryzmowi. Jasno podkreślamy że ludzie, którzy dopuścili się tego czynu są złymi zwierzętami" - powiedział Haider w rozmowie z dziennikarzami BBC

Uczestnicy marszu zostali poproszenie o przyniesienie róży. Kwiaty mają symbolizować pokój.

d19fn76

Do zamachu doszło 22 maja o 23.35 czasu polskiego na arenie w Manchesterze, podczas koncertu piosenkarki, Ariany Grande. Zginęły 22 osoby, 59 trafiło do szpitala. Wśród ofiar śmiertelnych było dwoje Polaków.

d19fn76

Podziel się opinią

Share
d19fn76
d19fn76
Więcej tematów