Trwa ładowanie...
dodsixw

Wspólna misja NASA i SpaceX. Kiedy dokowanie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej?

W sobotę z Przylądka Canaveral wyruszyła rakieta Falcon 9, co rozpoczęło wspólną misję NASA i firmy SpaceX, należącej do Elona Muska. Kiedy astronauci dotrą na Międzynarodową Stację Kosmiczną? Kiedy odbędzie się dokowanie kapsuły z astronautami?
Share
Misja NASA i SpaceX. Kiedy odbędzie się lądowanie rakiety w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej?
Misja NASA i SpaceX. Kiedy odbędzie się lądowanie rakiety w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej?Źródło: PAP
dodsixw

Misja NASA i SpaceX. Astronauci lecą do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

30 maja 2020 r. przejdzie do historii, jako dzień, w którym Amerykanie po raz pierwszy polecieli w Kosmos, wykorzystując do tego rakietę i kapsułę, wybudowaną przez prywatną firmę SpaceX. Start rakiety Falcon 9 odbył się dokładnie 30 maja o godzinie 21:22.

Zanim astronauci wejdą na Międzynarodową Stację Kosmiczną, będą musieli sprawdzić manualny system dokowania. To ostatni test. Dopiero wówczas Dragon będzie mógł rozpocząć cumowanie. Na pokładzie statku są astronauci Robert Behnken i Douglas Hurley.

dodsixw

Misja NASA i SpaceX. Kiedy dokowanie?

Statek Crew Dragon z astronautami na pokładzie w kolejnych godzinach lotu wykonywał odpalenia synchronizujące orbitę z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, co miało pozwolić na zbliżenie się do niej. Prawie 18 godzin po starcie statek powinien znaleźć się w pobliżu strefy bezpieczeństwa, która mieści się 400 metrów od stacji.

Z kolei samo dokowanie przy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zaplanowane jest po 19 godzinach i 6 minutach lotu. Statek Crew Dragon zadokuje do portu w amerykańskim module Harmony w niedzielę 31 maja. O której nastąpi dokowanie w ISS? W Polsce będzie wówczas godzina 16:29.

Zobacz wideo: Adam Bielan o opozycji: robią wszystko, by 7 sierpnia Polska nie miała prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dodsixw

Podziel się opinią

Share
dodsixw
dodsixw
Więcej tematów