Trwa ładowanie...

Współczesne niewolnictwo. Upośledzony intelektualnie Brytyjczyk zmuszany do pracy przez 40 lat

Na dziewięć miesięcy w zawieszeniu na półtora roku skazał w piątek sąd w Carlisle w północno-zachodniej Anglii 56-letniego mężczyznę, który współuczestniczył w więzieniu i zmuszaniu przez 40 lat do niewolniczej pracy upośledzonego intelektualnie mężczyzny. Po wyzwoleniu upośledzony Brytyjczyk musiał się uczyć podstawowych czynności.

Koszmar w Wielkiej Brytanii. Upośledzony mężczyzna zmuszany do niewolniczej pracy przez 40 lat Koszmar w Wielkiej Brytanii. Upośledzony mężczyzna zmuszany do niewolniczej pracy przez 40 lat Źródło: East News, fot: TEBL
d1qzx4m

Strasznego odkrycia dokonali inspektorzy zajmujący się walką ze współczesnym niewolnictwem. Upośledzony intelektualnie mężczyzna był trzymany w boksie dla koni, starej przyczepie kempingowej, a przez ostatnie pięć lat do 2018 roku, gdy został znaleziony, w szopie o wymiarach 3 na 2 metry, w której nie było bieżącej wody, ogrzewania, oświetlenia ani odpowiedniej podłogi, a za toaletę służyło wiadro.

Za pracę na farmie dostawał 10 funtów dziennie, czyli mniej więcej tyle, ile obecnie wynosi minimalna stawka godzinowa. W momencie odnalezienia, ofiara miała 58 lat, co oznacza, że w niewoli spędził całe dorosłe życie.

Koszmar w Wielkiej Brytanii. Upośledzony mężczyzna zmuszany do niewolniczej pracy przez 40 lat

Jak podaje organizacja charytatywna City Hearts, zajmuje się współczesnym niewolnictwem, będący analfabetą mężczyzna o ilorazie inteligencji wynoszącym 59 nie zdawał sobie sprawy z "powagi tego, co mu się przydarzyło", a po jego odnalezieniu trzeba go było uczyć podstawowych czynności.

Biden wysyła żołnierzy do Polski. "Wiele osób w Polsce poddawało to w wątpliwość"

Głównym oskarżonym w tej sprawie był 81-letni Peter Swailes, ale zmarł w zeszłym roku. Mężczyzną skazanym w piątek jest jego syn, noszący to samo imię i nazwisko. Przyznał się on do tego, że pomagał w transportowaniu ofiary pomiędzy jego szopą a farmą, ale jak wyjaśniał, nie był świadomy warunków życia, w których ten musiał mieszkać. Sąd przyjął wyjaśniania Swailesa, że ojciec miał na niego "kontrolujący wpływ", a młodszy mężczyzna nie był odpowiedzialny za warunki życia, w jakich znalazła się ofiara.

d1qzx4m

Martin Plimmer, wyższy rangą funkcjonariusz GLAA, urzędu do walki z wykorzystywaniem pracowników, powiedział, że jest to "naprawdę wstrząsająca i traumatyczna sprawa" i nie może sobie przypomnieć innej, w której "wykorzystywanie bezbronnego pracownika miało miejsce przez tak długi okres".

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1qzx4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qzx4m
Więcej tematów