Trwa ładowanie...
d1ppewh

"WSJ": Jeb Bush oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą

Były gubernator Florydy Jeb Bush, syn i brat byłych prezydentów USA, rozpoczął w poniedziałek oficjalnie kampanię prezydencką, przedkładając Federalnej Komisji Wyborczej stosowne dokumenty - poinformował "Wall Street Journal" na swej stronie internetowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeb Bush
Jeb Bush (AFP, Fot: Justin Sullivan)
d1ppewh

Kosztowna kampania wyborcza, w ramach której Jeb Bush ubiega się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w 2016 roku, de facto trwa nieoficjalnie od wielu miesięcy - komentuje "WSJ".

Jeszcze w poniedziałek Bush wygłosi na uczelni stanowej na Florydzie, Miami-Dade College, swoje pierwsze oficjalne przemówienie jako potencjalny kandydat w wyścigu do Białego Domu.

Według nagrania wideo, które udostępnione zostało mediom jeszcze przed wystąpieniem, Bush ma powiedzieć, że "politycy w Waszyngtonie nie wiedzą co dzieje się złego w Ameryce". - Ja wiem, co należy zrobić - dodaje. Reuters pisze, że zwracając się do elektoratu Republikanów Bush podkreśli, iż partia ta "ponownie przejmie kontrolę nad przyszłością kraju".

d1ppewh

Po oficjalnym rozpoczęciu kampanii 62-letni Bush dołączył do kilkunastu pretendentów Partii Republikańskiej. Jeśli zdobędzie nominację Republikanów, to w listopadzie 2016 roku może dojść do starcia dwóch znanych politycznych rodzin. Zdecydowaną faworytką Demokratów w wyścigu do Białego Domu jest bowiem była pierwsza dama i była sekretarz stanu USA Hillary Clinton.

Jeb Bush jest młodszym synem 41. prezydenta USA George'a H.W. Busha i rodzonym bratem 43. prezydenta George'a W. Busha; od 1999 do 2007 roku był gubernatorem Florydy. Jest postrzegany jako kandydat najbardziej umiarkowany spośród pretendentów z obozu Republikanów.

d1ppewh

Podziel się opinią

Share
d1ppewh
d1ppewh
Więcej tematów