Trwa ładowanie...

Wrocławskie zoo zaprasza na piknik w rytmach Afryki

Wrocławskie zoo zaprasza na piknik Przedsmak Afrykarium. W dwa lipcowe popołudnia będzie można posłuchać afrykańskich brzmień oraz skosztować kuchni Czarnego Lądu.

Share
Wrocławskie zoo zaprasza na piknik w rytmach Afryki
Źródło: WP.PL, Fot: Michał Dzierżak
d1j2pxi

Ogród zoologiczny zaprasza wrocławian i nie tylko, w najbliższy czwartek i piątek na imprezę Przedsmak Afrykarium - jednego z największych projektów zoo w stolicy Dolnego Śląska. Od godziny 15:00 do 18:00 na gości będzie czekało wiele atrakcji, zarówno kulturalnych, jak i kulinarnych.

Podczas pikniku, który odbędzie się przy restauracji Letniej, zabrzmią afrykańskie rytmy, do których swój taniec prezentować będzie grupa IYASA z Zimbabwe. Nazwa zespołu oznacza w jednym z afrykańskich języków "wschód słońca", ale jest także skrótem od Inkululeko Yabathsa School of Arts - mieszczącej się w Zimbabwe szkoły, na którą artyści przeznaczają dochód z występów.

d1j2pxi

W budynku restauracji goście będą mogli zobaczyć krótki film, przedstawiający budowę wrocławskiego Afrykarium - od pierwszego wbicia łopaty do wypełniania basenów wodą. Ponadto będzie można zobaczyć fotografie kilkudziesięciu gatunków zwierząt, które już na jesieni pojawią się w budynku Afrykarium. Zostaną też rozdane pierwsze miniprzewodniki po obiekcie.

Nie zabraknie również kulinarnych specjałów. Przybyli goście skosztują dwóch przysmaków kuchni afrykańskiej, które na stałe nie figurują w karcie restauracji Letniej. Dodatkowo zaprezentowane zostaną ciekawe przepisy na dania pochodzące z Czarnego Lądu.

Atrakcją będzie także konkurs wiedzy na temat fauny i flory Afryki. Dla zwycięzców przygotowane zostały drobne nagrody. Udział w imprezie jest wliczony w cenę biletu wejściowego do ogrodu zoologicznego.

Afrykarium jest największą inwestycją wrocławskiego zoo. Obiekt, w którym znajdzie się ponad 200 gatunków zwierząt, będzie otwarty dla zwiedzających prawdopodobnie na przełomie października i listopada bieżącego roku.

d1j2pxi

Podziel się opinią

Share
d1j2pxi
d1j2pxi
Więcej tematów