Trwa ładowanie...

Zoo we Wrocławiu z rekordową frekwencją. Pobiło Wawel i Wieliczkę

Wrocławskie zoo jest najstarszym i największym pod względem liczby wystawianych zwierząt ogródem zoologicznym w Polsce. Powstało w 1865 roku i zajmuje obszar ok. 33 hektarów. Daje schronienie ponad 5 tys. zwierząt, reprezentującym 900 gatunków. Według opublikowanych w lipcu 2016 r. danych, w 2015 r. zoo odwiedziła rekordowa liczba gości - 1,8 mln osób. Taki wynik oznacza, że udało się pod tym względem pokonać np. Zamek Królewski na Wawelu czy Kopalnię Soli w Wieliczce.

Zoo we Wrocławiu z rekordową frekwencją. Pobiło Wawel i WieliczkęŹródło: shutterstock.com
d5nhu7o
d5nhu7o

Wrocławskie zoo jest najstarszym i największym pod względem liczby wystawianych zwierząt ogrodem zoologicznym w Polsce. Powstało w 1865 roku i zajmuje obszar ok. 33 hektarów. Daje schronienie ponad 5 tys. zwierząt, reprezentującym 900 gatunków. To jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji w naszym kraju. *Według opublikowanych w lipcu 2016 r. danych, w 2015 r. zoo odwiedziła rekordowa liczba gości - 1,8 mln osób. Taki wynik oznacza, że udało się pod tym względem pokonać np. *Zamek Królewski na Wawelu czy kopalnię soli w Wieliczce.

Ogród cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony obcokrajowców, którzy stanowią 14 proc. wszystkich odwiedzających. Ten niewątpliwy sukces to zasługa wybudowanego niedawno afrykarium - kompleksu budynków wraz z oceanarium, prezentujących zwierzęta Afryki. Ta największa inwestycja w dziejach wrocławskiego zoo jest jedną z kluczowych atrakcji miasta. Można tu oglądać ponad 100 gatunków zwierząt, a wodny świat poznawać choćby przez szklany tunel.

wg/ir

Zdjęcie główne: Tupungato / Shutterstock.com

d5nhu7o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5nhu7o
Więcej tematów