Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2020. Wrocław. Jacek Sutryk skomentował wybory. "Jesteśmy dzisiaj podzieleni"

"Jesteśmy dzisiaj podzieleni" - stwierdził Jacek Sutryk, po tym jak PKW przedstawiła wyniki wyborów prezydenckich 2020 i stało się jasne, że Andrzej Duda będzie prezydentem przez kolejną kadencję. Wcześniej Sutryk mocno wspierał Rafała Trzaskowskiego.

Wyniki wyborów 2020. Wrocław. Jacek Sutryk skomentował wybory. "Jesteśmy dzisiaj podzieleni"Źródło: Facebook.com
d1gx305
d1gx305

Jacek Sutryk mocno zaangażował się w kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Wrocławia mówił wprost, że to "mój kandydat", o co część mieszkańców stolicy Dolnego Śląska miała do niego pretensje, wychodząc z założenia, że Sutryk jako sternik miasta powinien wspierać wszystkie opcje polityczne.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 są jasne i wygrał je Andrzej Duda. Jak skomentował je Jacek Sutryk?

Wyniki wyborów 2020. Jacek Sutryk skomentował wybory. "Jesteśmy dzisiaj podzieleni"

"Od wczoraj połowa Polek i Polaków się cieszy, druga połowa jest nieco bardziej zasmucona i rozczarowana. Te wyniki były niezwykle do siebie zbliżone, ale z całą pewnością trudno z kolei o tych dwóch elektoratach powiedzieć, że są blisko siebie" - takimi słowami rozpoczął swój wpis na Facebooku sternik wrocławskiego magistratu.

ZOBACZ WIDEO: Wyniki wyborów 2020. Co dalej z TVP? Gość WP nie ma wątpliwości. Odniósł się do wywiadu Holeckiej

Jacek Sutryk pochwalił mieszkańców za masowe pójście do lokali wyborczych. "Wrocław jest miastem, które kocha demokrację" - zauważył Sutryk. Frekwencja wyborcza w stolicy Dolnego Śląska wyniosła bowiem aż 73,59 proc.

d1gx305

Prezydent Wrocławia nie ukrywał też swojego zmartwienia tym, że Polska podzieliła się na dwa obozy. "Wyniki wprawdzie są zbliżone, bo w ostatecznym rozrachunku mówimy o różnicy na poziomie 500 tysięcy głosów. To jednak pokazuje, jak jesteśmy dzisiaj podzieleni" - stwierdził.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Wrocław będzie próbował łączyć

"To co przede wszystkim chciałem Wam dziś powiedzieć: myślę sobie, że może spróbujmy jakoś inaczej. Wiem, że będzie ciężko. Ale może warto spróbować szukać tego co nas łączy, spróbować zasypać podziały, które politycy między nami wykopali" - zaapelował Jacek Sutryk.

Prezydent Wrocławia zapewnił, że nie będą to puste słowa i sam zacznie od siebie. "Będę robił wszystko, by Wrocław był miastem dla wszystkich, miastem które nikogo nie wyklucza. We Wrocławiu jest dużo miejsca, tutaj wszyscy się pomieścimy" - zapewnił.

Sutryk podkreślił też, że pełnia władzy spoczywa teraz w rękach rządu Zjednoczonej Prawicy. I to ona ponosi pełną odpowiedzialność za to, w którą stronę będzie zmierzać Polska jako kraj.

d1gx305

"W tym momencie, w momencie wygrania wyborów przez prezydenta Andrzeja Dudę, jego środowisko bierze pełną odpowiedzialność za to co się w Polsce dzieje. Nie będzie można zrzucać różnych rzeczy na opozycję czy Rafała Trzaskowskiego. Cała władza jest w rękach jednego środowiska politycznego, które bierze odpowiedzialność za nas wszystkich" - podsumował Sutryk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1gx305
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gx305
Więcej tematów