Trwa ładowanie...

Wrocław: Zmiany na AOW – pojedziemy wolniej

Decyzja zapadła – na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia kierowcy będą musieli zdjąć nogę z gazu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała o ograniczeniu prędkości w tym miejscu i wprowadzeniu odcinkowego pomiaru prędkości.

Wrocław: Zmiany na AOW – pojedziemy wolniejŹródło: Polska Press, fot: TOMASZ HOLOD/POLSKA PRESS
dah01o1
dah01o1

Ograniczenie prędkości na AOW

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała o ograniczeniu prędkości na całej trasie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, pomiędzy węzłami Wrocław Psie Pole i Wrocław Południe. Zgodnie ze zmianami dopuszczalna prędkość samochodów osobowych będzie wynosić 120 km/h, czyli o 20 km/h mniej, niż dotychczas. Nowe przepisy nie będą dotyczyć samochodów ciężarowych, które nadal będą mogły jeździć po AOW z prędkością 80 km/h.

GDDKiA przewiduje, że zmiany będzie można wprowadzić do marca tego roku. Teraz projekt organizacji ruchu trafi do komendanta wojewódzkiego policji, gdzie musi uzyskać pozytywną opinię. Ograniczenia prędkości na AOW to postulat Społecznego Komitetu "Stop Hałasowi we Wrocławiu". Członkowie Komitetu przewidują, że wolniejsza jazda na tej trasie spowoduje znacznie niższe natężenie hałasu, które jest męczące dla okolicznych mieszkańców. Następnym krokiem aktywistów będzie walka o dodatkowe ograniczenie szybkości do 100 km/h na podjazdach. Komitet ma się również zająć rozwiązaniem trudnej sytuacji na skrzyżowaniu AOW i S5.

Odcinkowy pomiar prędkości na AOW

Drugą zmianą na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia jest wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości. Specjalne urządzenia będą kontrolować prędkość na całej trasie i wystawiać elektroniczne mandaty w przypadku przekroczenia 120 km/h (samochody osobowe) lub 80 km/h (samochody ciężarowe). Na razie nie wiadomo kiedy automaty do pomiaru szybkości staną na AOW. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad skontrolowała wcześniej przestrzeganie przepisów na obwodnicy, około 27 do 45 procent kierowców notorycznie przekracza prędkość na tej trasie.

dah01o1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Duda boi się bardziej Kosiniaka-Kamysza niż Kidawy-Błońskiej? Reakcja Sienkiewicza

dah01o1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dah01o1
Więcej tematów