Trwa ładowanie...

Wrocław. Złota Pinezka dla Afrykarium. Specjalne wyróżnienie dla ZOO Wrocław

Google przyznaje Złote Pinezki - wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników Map Google atrakcji turystycznych w każdym z województw. 
Na Dolnym Śląsku nagrodę otrzymało Afrykarium mieszczące się w ZOO Wrocław. To wyjątkowe miejsce i pierwsze w Polsce oceanarium oraz jedyne na świecie, które poświęcone jest faunie i florze jednego kontynentu.

Wrocław. Złota Pinezka dla Afrykarium. Specjalne wyróżnienie dla ZOO WrocławŹródło: Materiały prasowe
d3wk3or
d3wk3or

Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Obecnie z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji.

To właśnie dzięki opiniom użytkowników Map, Google wyłonił jedno najlepiej oceniane miejsce w każdym z 16 województw, które otrzyma statuetkę Złotej Pinezki. Laureatem Złotej Pinezki na Dolnym Śląsku zostało Afrykarium w ZOO Wrocław. Obiekt otwarto 26 października 2014 r. To pierwsze w Polsce oceanarium oraz jedyne na świecie, które poświęcone jest faunie i florze jednego kontynentu. I właśnie to miejsce najlepiej ocenili użytkownicy Map. Dlatego otrzymało ono statuetkę z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google.

Wrocław. Złota Pinezka dla Afrykarium. Specjalne wyróżnienie dla ZOO Wrocław

Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiono przyznać statuetki - Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez Google, to tak naprawdę jest to nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu można było wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw - miejsce szczególne i warte odwiedzenia.

ZOBACZ WIDEO: Efekt koronawirusa w motoryzacji. "Spowolnienie minęło, klienci znów szukają aut"

Takim miejscem w województwie dolnośląskim okazało się Afrykarium we wrocławskim ZOO. - Gratulujemy całemu zespołowi, który zarządza i opiekuje się tym wyjątkowym obiektem. Mamy nadzieję, że każdy, kto odwiedzi Wrocław, zarezerwuje sobie czas, by odwiedzić Afrykarium i poznać ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Zachęcamy też do odkrywania okolic, tych bliższych i dalszych, tych znanych i tych mniej oczywistych - a także do wspierania swoich ulubionych miejsc poprzez dzielenie się opiniami, wskazówkami lub zdjęciami na Mapach. Na pewno ludzie je prowadzący, obojętnie, czy są to atrakcje turystyczne, restauracje czy lokalne firmy to docenią - powiedziała Elżbieta Różalska z Google Polska.

d3wk3or

Pomysłodawcą i autorem wszystkich założeń koncepcyjnych, a także samej nazwy Afrykarium, powstałej z połączenia słów Afryka i Akwarium, jest Radosław Ratajszczak, prezes spółki ZOO Wrocław. Afrykarium obecnie ma już ponad 27 tysięcy opinii na Mapach Google, a średnia ocen wynosi 4,8.

- To wielka dla nas radość, uhonorowanie pracy nastawionej na stworzenie ogrodu zoologicznego przyjaznego zwiedzającym i jednocześnie realizującego misję jaką jest ochrona gatunkowa zagrożonych zwierząt. Bardzo dziękuję wszystkim użytkownikom Map Google, którzy zechcieli ocenić Afrykarium, bo osiągnęliśmy bardzo wysoką średnią 4,8 przy niemal 30 tysiącach opinii. To oznacza też, że dobrze wykonujemy swoją pracę i zwiedzającym podoba się to, co proponujemy. W tym miejscu zachęcam by wracać do Afrykarium, odwiedzać je co jakiś czas - powiedział Radosław Ratajszczak, prezes zarządu ZOO Wrocław.

Wrocław. Afrykarium ciągle się zmienia. Dlatego warto je odwiedzać

- Oceanarium zmienia się i rozwija, pojawiają się nowe osobniki czy nowe gatunki. Doczekaliśmy się sporo przychówków, jak manaty, dikdiki, mangusty, czy golce, a przygotowują się do lęgów warzęchy i ibisy. Zamieszkały tu też nowe gatunki jak pilchy afrykańskie, mureny, nietoperze młotogłowy, czy pawie kongijskie. Każda wizyta to nowe wrażenia. Dodam, że wybierając bilet "ZOO na ratunek" zwiedzający przyczyniają się do realnej ochrony zagrożonych gatunków w środowisku naturalnym, bo z każdego takiego biletu 1 zł trafia na specjalny fundusz ochrony. W zeszłym roku zebraliśmy dzięki temu prawie pół miliona złotych, które pomogło uratować wiele zwierząt - dodał Radosław Ratajszczak, prezes zarządu ZOO Wrocław.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3wk3or
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wk3or
Więcej tematów