RegionalneWrocławWrocław zdecydował. Widomo, na co pójdą środki z budżetu obywatelskiego

Wrocław zdecydował. Widomo, na co pójdą środki z budżetu obywatelskiego

Wrocławianie nie mieli wątpliwości, co ma pojawić się w ich mieście. Mieszkańcy chcą, że środki z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego poszły na budowę parku Henrykowskiego na Tarnogaju.

Wrocław zdecydował. Widomo, na co pójdą środki z budżetu obywatelskiego
Źródło zdjęć: © East News | East News
Katarzyna Romik

11.10.2019 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Park Henrykowski, który ma powstać między Tarnogajem, Hubami i Przedmieściem Oławskim, dostał prawie 6,5 tys. głosów. To jeden z tzw. projektów ponadosiedlowych, na które głosowali mieszkańcy Wrocławia.

Wrocławski budżet obywatelski. "Zieleń przede wszystkim"

Pierwotnie projekt odrzucono, ponieważ teren pod inwestycję należy do PKP, a nie do gminy. Jednak miasto w końcu przejęło ten obszar. Szefowie spółki kolejowej zaznaczają, że chcą być blisko ludzi, a otwierając się na współpracę, mogą ułatwić zwiększanie powierzchni miejskich terenów zielonych.

- Rok temu, jak zaczynaliśmy park Henrykowski, nikt o nim nie słyszał. Projekt połączył dużą część Wrocławia, każdemu zależało na wygranej. Zaraziliśmy tym projektem wszystkich i pokazaliśmy, dlaczego jest to ważne - mówi Krzysztof Mazurkiewicz, lider projektu.

Miasto na razie przejęło 5,5 hektarów. W przyszłości park ma zająć 12 hektarów, i rozciągać się od ul. Pułaskiego w centrum aż do al. Armii Krajowej.

Potem teren zostanie uprzątnięty i pojawią się pierwsze drzewa.

Wrocławski budżet obywatelski. Kolejne zwycięskie projekty

Nieco mniej głosów niż park Henrykowski, bo 6,2 tys., dostał międzyosiedlowy projekt budowy parków na Karłowicach, Widawie, Poświętnem i Sołtysowicach. Kolejny już rok w gronie zwycięzców znalazła się też pieszo-rowerowa obwodnica Wrocławia, którą promuje liderka Agnieszka Dusza.

Nieco bardziej niecodzienną inwestycją jest średniowieczny plac zabaw w parku Tysiąclecia na Nowym Dworze.

Do realizacji pójdzie też dwanaście projektów osiedlowych. Tu również zwyciężyła propozycja z Tarnogaju: placów zabaw w parku Tarnogajskim i na ul. Henrykowskiej, który otrzymał 5 tys. głosów.

Miasto zrealizuje również m.in. kolejny etap Serca Szczepina, odnowy osiedlowego placyku, który od paru lat promuje aktywistka Joanna Klima.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Komentarze (0)