Trwa ładowanie...

Wrocław. Wraca klimatyzacja w MPK. Została zdezynfekowana

Dobra wiadomość dla pasażerów MPK Wrocław. 15 czerwca do autobusów i tramwajów wróciła klimatyzacja. Wcześniej została ona sprawdzona i zdezynfekowana. Miejski przewoźnik nie mógł dłużej czekać na stanowisko GIS w tej sprawie.

Wrocław. Wraca klimatyzacja w MPK. Została zdezynfekowanaŹródło: MPK Wrocław
d4gx9rj
d4gx9rj

Przed miesiącem MPK Wrocław wspólnie z innymi przewoźnikami wystąpiło do Głównego Inspektora Sanitarnego o jasne wytyczne ws. włączenia klimatyzacji w tramwajach i autobusach komunikacji miejskiej. Ma to związek z ciągle trwającą pandemią koronawirusa i ryzykiem zakażenia COVID-19.

Pismo, pod którym podpisało się MPK Wrocław było podyktowane tym, że wcześniej przewoźnicy z Chin i tamtejsi naukowcy zwracali uwagę na to, że klimatyzacja może sprzyjać rozpowszechnianiu się koronawirusa.

Wrocław. GIS nie odpowiedział, ale klimatyzacja wraca

"Wasze bezpieczeństwo to dla MPK i dla mnie osobiście bezdyskusyjny priorytet. Już przed miesiącem zwróciliśmy się do Głównego Inspektoratu Sanitarnego o wytyczne w zakresie używania klimatyzacji w tramwajach i autobusach. Mimo ponagleń nie dostaliśmy odpowiedzi" - zwrócił się do pasażerów Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

ZOBACZ WIDEO: Wybory 2020 r. Bronisław Komorowski: Jarosław Kaczyński nie ma rodziny, a poucza o polityce prorodzinnej

MPK Wrocław we własnym zakresie przeprowadziło kompleksowe prace konserwacyjne klimatyzacji w posiadanych przez siebie pojazdach. Doszło też do jej dezynfekcji i ozonowania. "Gwarantują one najwyższy poziom bezpieczeństwa naszym pasażerom i pracownikom" - zapewnił Balawejder.

d4gx9rj

Efekt jest taki, że od 15 czerwca do wrocławskich tramwajów i autobusów wróciła klimatyzacja. Cieszy to o tyle, że w ostatnich dniach Wrocław może pochwalić się bardzo wysokimi temperaturami, a duszne i parne powietrze dodatkowo utrudniają funkcjonowanie.

Wrocław. Maseczki obowiązkowe w komunikacji miejskiej

MPK Wrocław codziennie kontynuuje działania dezynfekcyjne w swoich pojazdach. Układy klimatyzacyjne fabrycznie montowane w autobusach czy tramwajach nie posiadają jednak filtrów Hepa, które są obecne w samolotach i zatrzymują cząsteczki koronawirusa.

Dlatego tak ważne jest noszenie maseczek we wnętrzu pojazdów komunikacji miejskiej. Tylko w ten sposób, przy zachowaniu odpowiedniego dystansu, możemy zminimalizować ryzyko związane z COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d4gx9rj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gx9rj
Więcej tematów