RegionalneWrocławWrocław. Studia w stolicy Dolnego Śląska. Uczelnie przeżywają oblężenie po wynikach matur

Wrocław. Studia w stolicy Dolnego Śląska. Uczelnie przeżywają oblężenie po wynikach matur

5 lipca oficjalnie ogłoszone zostały wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Wielu młodych ludzi czekało ze zgłoszeniem na studia do momentu poznania swoich rezultatów. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie wzrosło.

Wrocław. Studia w stolicy Dolnego Śląska. Uczelnie przeżywają oblężenie po wynikach matur
Wrocław. Studia w stolicy Dolnego Śląska. Uczelnie przeżywają oblężenie po wynikach matur
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons | Beata Zdyb
Katarzyna Łapczyńska

W poniedziałek, 5 lipca, oficjalnie ogłoszone zostały wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Dla wielu młodych ludzi poznanie własnych rezultatów okazało się być impulsem do złożenia papierów na studia. Nic więc dziwnego, że w ciągu doby wrocławskim uczelniom przybyło chętnych. 

Wrocław. Studia w stolicy Dolnego Śląska. Uczelnie przeżywają oblężenie po wynikach matur

Tylko przez jeden dzień Uniwersytet Wrocławski zyskał 3 tysiące zgłoszeń. - Tradycyjnie najwięcej kandydatów jest na psychologię, prawo, komunikację wizerunkową, dziennikarstwo. W tym roku do tej listy dołączyła ekonomia - wylicza w rozmowie z wroclaw.pl Agata Sałamaj z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na psychologię zgłosiło się 2,7 tys. osób. Miejsc jest tylko 100. To od lat jeden z najbardziej obleganych i cenionych kierunków na Uniwersytecie Wrocławskim.

Poseł Czartoryski wraca do PiS. Gorzkie słowa senatora Jackowskiego

Wzrosła liczba chętnych również na inne uczelnie. Na Uniwersytecie Medycznym między piątkiem (2 lipca) a wtorkiem (6 lipca), zarejestrowano ponad półtora tysiąca nowych zgłoszeń. Najwięcej chętnych jest na studia lekarskie i lekarsko-stomatologiczne. 

Na Uniwersytecie Przyrodniczym królują weterynaria, żywienie człowieka i dietetyka, geodezja i kartografia, biotechnologia oraz architektura krajobrazu. Uniwersytet Ekonomiczny oraz Politechnika Wrocławia przyciągają przede wszystkim entuzjastów informatyki.

UE poinformował, że najwięcej chętnych jest na informatykę w biznesie (7 kandydatów na miejsce), na logistykę (6 kandydatów na miejsce), rachunkowość i controlling (5 osób na jedno miejsce), finanse i rachunkowość (ponad 4 kandydatów na miejsce), zarządzanie (ok. 4 kandydatów na miejsce).

Nieznacznie wzrosła liczba chętnych na studia. - W tej chwili odnotowaliśmy ponad 6 600 kandydatów na I stopień studiów stacjonarnych, to więcej niż w ubiegłym roku o 200 - mówi Jolanta Nowacka, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Ekonomicznego.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)