Trwa ładowanie...

Wrocław. Remonty pomogły. Mniej wykolejeń tramwajów

MPK Wrocław podało najnowsze statystyki dotyczące wykolejeń tramwajów. Porównując pierwsze osiem miesięcy 2020 roku do tego samego okresu w 2019 roku, odnotowano aż 20 proc. spadek.

Wrocław. Remonty pomogły. Mniej wykolejeń tramwajówWrocław. Remonty pomogły. Mniej wykolejeń tramwajówŹródło: Materiały prasowe
d32htt1
d32htt1

Największy wpływ na spadek liczby wykolejeń mają z pewnością remonty wrocławskich torowisk. Poważne odświeżenie przeszedł m.in. przejazd tramwajów przez Plac Dominikański. Stan tamtejszych torów pozostawiał wiele do życzenia. Aktualnie znajdują się tam nowe krzyżownice.

To nie jedyne miejsce, które doczekało się remontu. - Pracujemy bardzo intensywnie nad poprawą stanu torowisk. Zdajemy sobie sprawę, że każde takie zdarzenie wiąże się z niedogodnościami dla pasażerów, dlatego to nasz priorytet - podkreśla prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

Wrocław. Remonty pomogły. Mniej wykolejeń tramwajów

- Dzięki prokomunikacyjnej polityce prezydenta Jacka Sutryka mamy na ten cel 80 mln zł. Działamy, co przynosi już pierwsze efekty. Liczba wykolejeń sukcesywnie spada - dodał prezes MPK Wrocław.

Drastyczny spadek liczby zawieranych małżeństw. O. Gęsiak, rzecznik KEP, wyjaśnia, skąd to wynika

Istotną kwestią jest także fakt, że pod koniec 2019 roku MPK Wrocław przejęło nadzór nad wrocławskimi torowiskami. Od tamtej pory prężnie działa Dział Torów i Sieci. Na bieżąco kontrolowany jest stan infrastruktury, prowadzona jest także konserwacja zwrotnic.

d32htt1

Styczeń bieżącego roku przyniósł aż 19 wykolejeń, w lutym było ich o 9 mniej. Od marca do sierpnia liczba nie przekroczyła sześciu. Widać więc znaczącą poprawę. Mimo to, zadowalającym wynikiem byłby dopiero brak wpadek. MPK Wrocław wciąż ma więc nad czym pracować. Przede wszystkim warto skupić się na dalszej modernizacji i konserwacji infrastruktury.

Warto jednak pochwalić MPK za dotychczasowe sukcesy. Chodzi m.in. o remont na skrzyżowaniu ulicy Świdnickiej z Podwalem, Piotra Skargi z ulicą Teatralną, a także newralgiczną krzyżówkę ulic Świdnickiej i Piłsudskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d32htt1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32htt1
Więcej tematów