Wrocław. MPK uhonorowało Aleksandrę Natalii-Świat. Sala konferencyjna zyskała jej imię
MPK Wrocław uhonorowało Aleksandrę Natalii-Świat, która 10 kwietnia 2010 roku zginęła w katastrofie smoleńskiej. Miejski przewoźnik nadał imię tragicznie zmarłej posłanki największej sali konferencyjnej w swojej siedzibie przy ul. Prusa.
Aleksandra Natalii-Świat zginęła 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. Była świetnie znana w MPK Wrocław. W latach 1999-2000 zajmowała stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej, a w latach 2000-2004 zasiadała w zarządzie MPK Wrocław. Później została posłanką.
W roku 2008 Aleksandra Natalii Świat została uhonorowana medalem "Zasłużony dla MPK". Pośmiertnie została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, tytułami Honorowego Obywatela Dolnego Śląska oraz Honorowego Obywatela Wrocławia.
Wrocław. MPK uhonorowało Aleksandrę Natalii-Świat. "Żyła tą pracą"
- To jest firma rodzinna, tu pracują mąż i żona, ojciec i córka. My, będący w zarządzie firmy, przychodzimy tu tylko na chwilę i potem, gdzieś idziemy w dalszą drogę. Takie sytuacje, gdy po latach ludzie swoich szefów wspominają i wspominają w dodatku tak pięknie jak panią Aleksandrę są dla menadżerów największym komplementem - mówił w czwartek Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.
ZOBACZ WIDEO: Łukasz Szumowski nie chce być ministrem? Janusz Cieszyński wyjaśnia
Na uroczystości pojawił się Jacek Świat, mąż tragicznie zmarłej posłanki. - Ta praca w MPK była dla Oli wyzwaniem i przygodą. Duża firma zatrudniająca prawie trzy tysiące osób. Żyła tą pracą, przychodziła z nią do domu, opowiadała o niej, o pracownikach, problemach i sukcesach. Potem została posłanką i bardzo żałowała, że musiała się rozstać z MPK, pracowała tu jak na swoją karierę zawodową krótko, ale bardzo intensywnie - powiedział obecny poseł.
W sali konferencyjnej w siedzibie MPK Wrocław przy ul. Prusa zawisła specjalna tablica upamiętniająca Aleksandrę Natalii-Świat.
- Do teraz zawsze mieliśmy dla Oli wolne krzesło w naszych spotkaniach pracowniczych. Tak jej obiecaliśmy i tej tradycji byliśmy wierni aż do teraz. Teraz zostaliśmy z tego niepisanego obowiązku zwolnieni. Od dziś już zawsze będzie w tych spotkaniach uczestniczyła - mówili spoglądając na tablicę z wizerunkiem byłej dyrektor przedstawiciele zakładowych związków zawodowych.
W czwartkowej uroczystości udział wzięli też m.in. wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur i wiceprzewodniczący rady miejskiej Łukasz Olbert.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.