Wrocław. Już nie tylko pacjenci z koronawirusem. Zmiany na Koszarowej
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu przestaje być placówką jednoimienną, zajmującą się wyłącznie chorymi na koronawirusa. Placówka otwiera właśnie oddziały pediatryczne.
Już na samym początku epidemii koronawirusa polski rząd postanowił przekształcić część szpitali w tzw. placówki jednoimienne. Były one dedykowane wyłącznie chorym na COVID-19 i nie przyjmowały innych pacjentów. Szpitale zakaźne stworzono z myślą o szczycie zachorowań. Chciano też uniknąć sytuacji, w której chorzy na koronawirusa mają styczność z innymi pacjentami.
We Wrocławiu w placówkę jednoimienną przekształcono Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej. Po ponad trzech miesiącach od wybuchu epidemii traci on swój status.
Wrocław. Koszarowa nie jest już szpitalem zakaźnym
Już na początku czerwca, w ramach odmrażania szpitali w Polsce, szpital ul. Koszarowej przywrócił działalność oddziału rehabilitacji dla dzieci. Teraz otwarte zostaną kolejne trzy oddziały pediatryczne - pediatria ogólna, nefrologia i gastrologia.
ZOBACZ WIDEO: Szczepionka na koronawirusa. Kiedy może powstać?
- Będziemy je otwierać sukcesywnie. W miarę zapotrzebowania i oczekiwań pacjentów - mówi Urszula Małecka, rzeczniczka szpitala przy ul. Koszarowej.
Szpital przy ul. Koszarowej ma też w planach otwarcie oddziałów, które nie są związane z COVID-19. Chodzi m.in. o neonatologię oraz psychiatrię.
Jak informuje Urząd Miasta Wrocław, obecnie w szpitalu przy ul. Koszarowej przebywa 43 pacjentów, z czego 35 z nich ma pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa. Tylko 3 osoby leżą na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Łącznie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego posiada przygotowanych 250 łózek dla chorych na COVID-19.
Czytaj także: Wrocław. Kontrolerzy MPK rozdają maseczki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.