Wrocław. Jak zagospodarować podwórko przy placu. św. Macieja? Ruszają konsultacje społeczne
We wtorek ruszyły konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania podwórka w kwartale ulic Henryka Probusa, Henryka Pobożnego, Niemcewicza, Jedności Narodowej i pl. Św. Macieja we Wrocławiu. Jak będą one wyglądać w niedalekiej przyszłości? Decyzja należy do mieszkańców.
Jak zagospodarować wnętrze podwórzowe w kwartale ulic Henryka Probusa, Henryka Pobożnego, Niemcewicza, Jedności Narodowej i pl. Św. Macieja we Wrocławiu? To pytanie zadają sobie miejscy urzędnicy, którzy liczą na spory odzew mieszkańców w tej sprawie. Wszystko po to, aby przestrzeń po rewitalizacji spełniała ich oczekiwania.
Podwórze w kwartale ulic Henryka Probusa, Henryka Pobożnego, Niemcewicza, Jedności Narodowej i pl. Św. Macieja mieści się na wrocławskim Nadodrzu, w ścisłym centrum miasta. Jest częścią zabytkowego, historycznego układu urbanistycznego. Z dwóch stron otaczają je budynki, z dwóch pozostałych ogrodzone jest murem i dawnymi zabudowaniami gospodarczymi. Od pl. św. Macieja można tu wjechać samochodem.
Wrocław. Jak zagospodarować podwórko przy placu. św. Macieja? Ruszają konsultacje społeczne
Konsultacje ws. podwórza na Nadodrzu ruszyły we wtorek, 28 lipca. Potrwają one do 18 sierpnia 2020 roku. Cel jest jeden - zebranie opinii mieszkańców, również tych najmłodszych, na temat sposobu zagospodarowania podwórza. Opinie wrocławian posłużą do przygotowania koncepcji.
Konsultacje będą miały na celu poznanie potrzeb mieszkańców i zebranie propozycji w zakresie zagospodarowania wnętrza podwórzowego.
Wrocław. Konsultacje z myślą o mieszkańcach
Konsultacje odbywają się on-line - poprzez formularz na stronie miasta (wroclaw.pl). 5 sierpnia w godz. 17-19 udostępniony zostanie też specjalny punkt konsultacyjny na podwórku na Nadodrzu. Do tego na 11 sierpnia na godz. 17.30 zaplanowano e-spotkanie ws. podwórka - aktywny udział w nim będzie można wziąć za pośrednictwem platformy internetowej Clickmeeting.
Konsultacje społeczne ws. podwórza na Nadodrzu będą uwzględniać:
- wprowadzenie elementów małej architektury (w tym: stojaków na rowery, koszy na śmieci etc.), zamontowanie osłony śmietnikowej,
- zagospodarowanie zieleni,
- wykonanie drogi wewnętrznej wraz z wydzielonymi miejscami postojowymi (z uwzględnieniem miejsc dla niepełnosprawnych),
- retencję na podwórku,
- oświetlenie.
- Na podstawie opinii mieszkańców oraz rekomendacji przekazanych przez jednostki miejskie opracowane zostaną wytyczne do sporządzenia koncepcji programowo-przestrzennej dla projektanta.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.