Trwa ładowanie...

Wrocław. Jacek Sutryk podziękował Bohdanowi Aniszczykowi. "Wziął na siebie dużą odpowiedzialność"

Bohdan Aniszczyk nie jest już przewodniczącym Rady Miejskiej Wrocławia. Jego misja na tym stanowisku trwała nieco ponad dwa miesiące. - Wziął na siebie dużą odpowiedzialność zbudowania mądrej większości - stwierdził prezydent Jacek Sutryk, dziękując cenionemu profesorowi za wykonanie misji.

Wrocław. Jacek Sutryk podziękował Bohdanowi Aniszczykowi. "Wziął na siebie dużą odpowiedzialność"Wrocław. Jacek Sutryk podziękował Bohdanowi Aniszczykowi. "Wziął na siebie dużą odpowiedzialność"Źródło: Facebook.com
d1wl41j
d1wl41j

Bohdan Aniszczyk został przewodniczącym Rady Miejskiej Wrocławia pod koniec kwietnia 2021 roku, gdy prezydencki klub Jacka Sutryka nie dysponował w niej większością. Dlatego pojawiło się ryzyko, że prezydent Wrocławia nie otrzyma absolutorium.

Kilka tygodni później do klubu Forum Jacka Sutryka - Wrocław Wspólna Sprawa dołączył Sergiusz Kmiecik, związany do tej pory z klubem Prawa i Sprawiedliwości. To sprawiło, że urzędujący prezydent Wrocławia odzyskał większość w miejskiej radzie.

Wrocław. Jacek Sutryk podziękował Bohdanowi Aniszczykowi. "Wziął na siebie dużą odpowiedzialność"

W czwartek Bohdan Aniszczyk oficjalnie zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady, a jego następcą został właśnie Kmiecik. 68-latek rezygnację tłumaczył m.in. kwestiami zdrowotnymi, a także innymi obowiązkami - prof. Aniszczyk działa m.in. na rzecz Towarzystwa Brata Alberta.

d1wl41j

"Nie róbmy wody z mózgu ludziom". Kosiniak-Kamysz o zapowiadanej zmianie kodeksu karnego

"Bardzo dziękuję mojemu przyjacielowi prof. Bohdanowi Aniszczykowi. Bohdan zostając przewodniczącym Rady Miejskiej Wrocławia, wziął na siebie dużą odpowiedzialność zbudowania mądrej większości, która pozwoli kontynuować realizację dobrego programu dla Wrocławia" - napisał w specjalnych podziękowaniach Jacek Sutryk.

"Udało mu się to i za to Ci jestem Bohdanie wdzięczny. Od 30 lat bierzesz odpowiedzialność za Wrocław, będąc za każdym razem obiektywnym, uczciwym i kierującym się interesem Wrocławia. Tak było i tym razem" - dodał prezydent Wrocławia.

d1wl41j

Sutryk podkreślił, że jego hasło "Wrocław wspólna sprawa" realizuje się poprzez docieranie do nowych środowisk. W ten sposób prezydent odniósł się do faktu, że nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Wrocławia został Sergiusz Kmiecik, który choć nie należy już do klubu radnych PiS, to politycznie pozostaje członkiem Porozumienia.

"Sergiuszu, dziękuje Ci za dotychczasową współpracę, bezstronność i nieuleganie politycznej presji. To co dla Ciebie, dla Bohdana i dla wielu wrocławian jest wspólnym mianownikiem, to interes miasta i jego mieszkańców. W myśl tej zasady działamy i działać będziemy. Dziękuję raz jeszcze i gratuluję" - napisał Sutryk.

"Dziś Klub Jacka Sutryka w Radzie Miejskiej tworzą przedstawiciele różnych środowisk politycznych. Koleżanki i koledzy, dziękuję Wam za dzisiaj i za wspólną pracę dla Wrocławia. Pokazujemy tym samym, że nieważne są różnice polityczne. Ważny jest Wrocław. I tego oczekują od nas mieszkańcy. Tym samym, wszyscy chcący pracować dla Wrocławia, są zawsze do tego projektu zaproszeni" - podsumował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1wl41j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wl41j
Więcej tematów