Wrocław. Festyn na Swojczycach. W sobotę uroczyste otwarcie Parku Czarna Woda
W sobotę, 26 czerwca, uroczyście otwarty zostanie Swojczycki Park Czarna Woda. Miasto zakończyło niedawno trzeci etap inwestycji, który pochłonął 760 tys. zł. Sobotnie otwarcie zostanie połączone z dorocznym świętem osiedla pod egidą Smoka Strachoty.
26.06.2021 09:56
Weekend będzie wyjątkowy dla mieszkańców Swojczyc. W sobotę, 26 czerwca podczas festynu uroczyście otwarty zostanie Park Czarna Woda. Miasto zrealizowało niedawno trzeci etap inwestycji, który pochłonął 760 tys. zł. Otwarcie zostanie połączone z dorocznym świętem osiedla pod egidą Smoka Strachoty.
Wrocław. Festyn na Swojczycach. W sobotę uroczyste otwarcie Parku Czarna Woda
Trzeci etap kompleksowej rewitalizacji swojczyckiego parku Czarna Woda objął m.in.: wybudowanie wiszącej kładki nad zbiornikiem wody, łączącej ulicę Swojczycką z parkiem, która stanowić będzie trzecie niezależne wejście i powstanie alejki spacerowej w części parkowej od ulicy Ludowej.
- Most pozwala w pełni skomunikować i udostępnić teren parku, czyniąc go jednocześnie komfortowym skrótem. Jego długość to ponad 100 metrów. Ścieżka żwirowa umożliwia dojście do ul. Miłoszyckiej. Zaś siłownia terenowa w sąsiedztwie ul. Ludowej, która również powstała w trzecim etapie, składa się z dwóch części. Nasadziliśmy również kolejne byliny i krzewy - wyjaśnia Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej, którego cytuje wroclaw.pl.
Koronawirus. Przywileje dla zaszczepionych. Dr Grzesiowski zabrał głos
Park Swojczycki Czarna Woda to niezwykle ważne miejsce na terenie Swojczyc. Do niedawna zaniedbany i opustoszały, dziś przyciąga coraz więcej mieszkańców. Wszystko dzięki inwestycji w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
- Podczas wszystkich prac wykonawcy używają naturalnych materiałów, głównie drewna i kamienia. Część obumarłych drzew i pni, które nie zagrażają bezpieczeństwu ludzi pozostała w parku spełniając nadal swoją funkcję w ekosystemie - dodaje Marek Szempliński z ZZM.
Wrocław. Park Czarna Woda w liczbach
Powierzchnia całkowita: 25 327 mkw., w tym:
- ciągi komunikacyjne żwirowe: 1 149 mkw.,
- ciągi komunikacyjne drewniane na palach: 846 mkw.,
- ciągi komunikacyjne asfaltowe: 18,6 mkw.,
- urządzenia siłowni terenowej: 130 mkw.,
- tereny zieleni: 11 036,2 mkw.,
- zbiornik wodny: 12 031 mkw.,
- procent powierzchni biologicznie czynnej: 90 proc.,
- pomosty: 116,2 mkw.