Trwa ładowanie...

"Tęczowy piątek" we Wrocławiu – kino Nowe Horyzonty dołącza się do akcji - wideo

Mimo, że tegoroczna edycja akcji "tęczowy piątek" nie doczekała się przyjęcia we wrocławskich szkołach, event postanowiło wesprzeć kino Nowe Horyzonty.

"Tęczowy piątek" we Wrocławiu – kino Nowe Horyzonty dołącza się do akcji - wideoŹródło: Kampania Przeciwko Homofobii
d40zhzd
d40zhzd

Spot "Stoję po stronie młodzieży" w Nowych Horyzontach

Wrocławskie kino Nowe Horyzonty, podobnie jak warszawska Kinoteka wyemituje dziś spot "Stoję po stronie młodzieży". W materiale będzie można zobaczyć znane osoby, które czytają listy pisane przez młodzież LGBTiQ. Kolejne fragmenty przedstawiają historie młodych osób, które w związku z brakiem zrozumienia i akceptacji, przeżywają prawdziwe życiowe dramaty. Udział w spocie wzięły takie gwiazdy jak m.in.: Majka Jeżowska, Julia Kamińska, czy Małgorzata Rozenek-Majdan. Materiał będzie emitowany przed każdym seansem, z wyłączeniem filmów dla dzieci.

"Tęczowy piątek" w Polsce

To już czwarta edycja akcji organizowanej przez Kampanię Przeciwko Homofobii, powołaną przez Roberta Biedronia. Głównym celem jest walka z dyskryminacją osób o innej orientacji seksualnej. Nauczyciele i uczniowie pokazują, że szkoła jest miejscem tolerancji i zrozumienia. Tego dnia w placówkach pojawiają się tęczowe flagi, a lekcje wychowawcze poruszają tematykę problemów z jakimi mierzy się młodzień LGBTiQ. Większość uczniów o odmiennej orientacji seksualnej zmaga się z depresją i wyobcowaniem.

Przed zorganizowaniem specjalnego programu związanego z akcją społeczną Kampanii Przeciwko Homofobii, dyrektorowie szkół powinni powiadomić o takim zamiarze rodziców. W tym roku wrocławskie szkoły nie potwierdziły udziału w "tęczowym piątku". Informacje o dołączeniu placówek do akcji nie dotarły również do dolnośląskiego kuratora oświaty.

d40zhzd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40zhzd
Więcej tematów