Trwa ładowanie...

Święto Trzech Króli 2021. #WrocławOrszalał. Nietypowy pomysł w stolicy Dolnego Śląska

6 stycznia to Święto Trzech Króli. Ze względu na pandemię koronawirusa, niemożliwe jest zorganizowanie tradycyjnego orszaku. We Wrocławiu pojawiła się jednak ciekawa alternatywa dla mieszkańców.

Święto Trzech Króli 2021. #WrocławOrszalał. Nietypowy pomysł w stolicy Dolnego ŚląskaŚwięto Trzech Króli 2021. #WrocławOrszalał. Nietypowy pomysł w stolicy Dolnego ŚląskaŹródło: Pixabay
d2vcpyw
d2vcpyw

Zazwyczaj 6 stycznia Orszak Trzech Króli we Wrocławiu prowadzi mieszkańców i turystów z pl. Katedralnego na Rynek. Koronawirus sprawił, że tego typu ceremonia nie może się odbyć. Zakazane jest bowiem gromadzenie się więcej niż pięciu osób, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19.

We Wrocławiu pojawiła się jednak alternatywa, za którą stoją organizatorzy tradycyjnego Orszaku Trzech Króli. Hasłem tegorocznej ceremonii jest fragment z Pieśni Jana Kochanowskiego "Panu dzięki oddawajmy".

Święto Trzech Króli 2021. #WrocławOrszalał. Nietypowy pomysł w stolicy Dolnego Śląska

Jak tłumaczą organizatorzy Orszaku Trzech Króli, fragment pieśni Kochanowskiego to wyraz "naszej wdzięczności za to, że dokładnie 10 lat temu, w 2011 roku, dzień 6 stycznia stał się znów dniem wolnym od pracy".

Cezary Pazura o szczepieniach gwiazd na WUM-ie: "Zastanawiam się, co ja bym zrobił na ich miejscu"

Restrykcje wprowadzone w związku z COVID-19 sprawiły, że Orszak Trzech Króli we Wrocławiu przeniesiono do internetu. Sam pomysł nie powinien dziwić, bo w ostatnich miesiącach koronawirus doprowadził do tego, że nawet teatry czy opery zaczęły prezentować swoje spektakle online.

d2vcpyw

Jak ma zatem wyglądać 6 stycznia we Wrocławiu? Orszak Trzech Króli ma polegać na tym, by w mediach społecznościowych prezentować nagrane przez siebie filmy z kolędowania lub publikować linki do ulubionych kolęd. Z myślą o tego typu wpisach utworzono nawet hasztag #WrocławskiOrszakTrzechKróli.

Wrocławianom udostępniono również hasztag #WrocławOrszalał, dzięki któremu można sprawdzić jak wielu mieszkańców postanowiło świętować 6 stycznia i w Święto Trzech Króli przeniosło się do internetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2vcpyw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vcpyw
Więcej tematów