Niedziele handlowe 2021. Sklepy otwarte 12 września. Gdzie zrobimy zakupy?
Czy 12 września to niedziela handlowa? Kiedy kolejna niedziela handlowa? Które sklepy są otwarte? To ważne pytania, które co tydzień zadają sobie tysiące Polaków. Oto odpowiedzi.
Niedziele handlowe 2021. W tym roku niedziela handlowa miała miejsce już pięciokrotnie - zakupy mogliśmy zrobić 31 stycznia, 28 marca, 25 kwietnia, 27 czerwca i 29 sierpnia. Możliwości były jednak ograniczone ze względu na pandemię koronawirusa. W okresie zimowo-wiosennym nieczynne były przecież galerie handlowe czy sklepy budowlane.
Kiedy kolejna niedziela handlowa? Czy 12 września jest niedziela handlowa? Ustawodawca przewidział, że zakupy w ciągu 2021 roku w ostatni dzień tygodnia zrobimy siedmiokrotnie. Niestety, ledwie tydzień temu miała miejsce ostatnia niedziela handlowa. To oznacza, że na kolejną nieco poczekamy - aż do połowy grudnia.
Niedziele handlowe 2021. Sklepy otwarte 12 września. Gdzie zrobimy zakupy?
Osoby, które zapomniały o zakupach w piątek czy sobotę, mogą być niepocieszone, bo 12 września 2021 roku to niedziela niehandlowa. Oznacza to, że nie zrobimy zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych jak Auchan czy Carrefour.
Rocznica zamachu na World Trade Center. "Terror ma miejsca, w których może się rozwijać"
Niedziele handlowe 2021 - lista:
- 31 stycznia 2021 r.,
- 28 marca 2021 r.,
- 25 kwietnia 2021 r.,
- 27 czerwca 2021 r.,
- 29 sierpnia 2021 r.,
- 12 grudnia 2021 r.,
- 19 grudnia 2021 r.
Niedziela handlowa. Sklepy obchodzą zakaz
Ostatnie tygodnie przyniosły informacje na temat planów otwarcia kolejnych sklepów sieciowych w niedziele niehandlowe. Status placówki pocztowej, co pozwala na prowadzenie działalności, uzyskał już Kaufland. Również Biedronka planuje otwarcie wybranych sklepów, a podobne plany nakreślił Lidl.
Niedziela handlowa. Lista otwartych sklepów
Ustawa ograniczająca handel przewiduje aż 32 wyjątki, dzięki którym placówki mogą prowadzić działalność w niedziele. Dlatego część sklepów jest otwarta w niemal każdą niedzielę. Są to przede wszystkim:
- sklepy działające na zasadzie franczyzy, np. Żabka, Carrefour Express;
- kwiaciarnie;
- sklepy osiedlowe, w których klientów obsługuje właściciel;
- lokale gastronomiczne;
- stacje paliw;
- placówki pocztowe;
- część dyskontów (m.in. Biedronka, a od 5 września Lidl oraz Kaufland);
- sklepy na dworcach PKP.