Trwa ładowanie...

Msza święta w telewizji - transmisja. Niedziela, 16 sierpnia 2020 roku

Transmisja mszy świętej. W kalendarzu niedziela, 16 sierpnia 2020 roku. Dla katolików to ważny dzień ze względu na uczestniczenie w uroczystościach religijnych. Oto, gdzie 16 sierpnia 2020 roku msza święta będzie transmitowana w telewizji.

Msza święta w telewizji - transmisja. Niedziela, 16 sierpnia 2020 rokuMsza święta w telewizji - transmisja. Niedziela, 16 sierpnia 2020 rokuŹródło: Pixabay
d2826ag
d2826ag

Wzrost zachorowań na koronawirusa sprawił, że Polska została podzielona na zielone, żółte i czerwone strefy, w których stopień rządowych restrykcji uzależniony jest od sytuacji epidemiologicznej. W przypadku czerwonych stref ograniczono liczbę wiernych, jaka może brać udział w uroczystościach religijnych, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19.

Z tego względu część wiernych może zdecydować się na pozostanie w swoich domach w niedzielę, 16 sierpnia. Zwłaszcza w sytuacji, gdy msza święta transmitowana jest w telewizji. Transmisja mszy świętej w telewizji pozwala uniknąć kontaktu ze światem zewnętrznym i zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

16 sierpnia 2020, niedziela. Msza święta - transmisja

Stacje telewizyjne w Polsce od kilku miesięcy oferują dość szeroki wybór jeśli chodzi o niedzielne uroczystości religijne. Transmisja mszy świętej stała się bowiem bardzo ważna już w marcu, kiedy to doszło do pierwszej fali zachorowań na COVID-19, a liczba wiernych wpuszczanych do kościoła została mocno ograniczona.

Szymon Hołownia o współpracy z celebrytami. Mówi o "telefonach z partii"

Obecnie tak surowe restrykcje nie obowiązują, ale nadal msza święta w telewizji cieszy się sporym zainteresowaniem Polaków. Dlatego w niedzielę, 16 sierpnia znajdziemy kilka opcji do wyboru w telewizji.

16 sierpnia 2020, niedziela. Msza święta - telewizja. Transmisje:

  • 9:00 - Polsat News - transmisja mszy świętej ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
  • 9:30 - TV Trwam - msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:00 - TVP Polonia - transmisja mszy świętej z bazyliki pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich
  • 10:30 - Polsat Rodzina - transmisja mszy świętej dla dzieci
  • 12:00 - Polsat Rodzina - transmisja "Anioła Pańskiego" z Watykanu
  • 21:00 - TV Trwam - transmisja Apelu Jasnogórskiego
d2826ag

16 sierpnia 2020 roku, niedziela. Msza święta w telewizji i online

16 sierpnia 2020 roku, szukając transmisji z mszy świętej, powinniśmy zajrzeć też do internetu. W dobie koronawirusa wiele parafii zaczęło oferować transmisję mszy świętej w mediach społecznościowych. Dzięki temu msza święta dostępna jest chociażby na Facebooku czy YouTube.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2826ag
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2826ag
Więcej tematów